Sprzęt gastronomiczny - deklaracja CE w krajach Unii Eropejskiej

alex.w

Sprzęt gastronomiczny - deklaracja CE w krajach Unii Eropejskiej

Postautor: alex.w » 13 gru 2016, o 16:40

Dzień Dobry.

Mieszkając w przygranicznych Słubicach planuję wspólnie z żoną otworzyć w sąsiadującym Frankfurcie nad Odrą lokal gastronomiczny. Mamy bardzo blisko, więc dlaczego nie skorzystać skoro podatki są niższe. Lokal w sensie pomieszczenia jest już praktycznie załatwiony a wszelkie kwestie formalne związane z założeniem działalności również w najbliższym czasie będą zainicjowane. Teraz pozostała kwestia doboru sprzętu gastronomicznego i po uzyskaniu statusu podmiotu gospodarczego - jego zakup. Oczywiście rozglądając się za stosowną ofertą natrafiliśmy na sklep, w którym pojawiła się następująca informacja: Nasze urządzenia posiadają Deklarację Zgodności CE - wymaganą przez Sanepid - tak jak w tym produkcie emaks.pl/gastronomia-1/plyty-grillowe-gazowe/grill-na-gaz-ziemny-karbowany.html. Mam okazję kupić nieco tańszy sprzęt z rynku wtórnego, lecz czy bez stosownej dokumentacji ma to sens? W Polsce egzekwuje to sanepid więc wiadomo sprawa priorytetowa, czy jednak w Niemczech też wymagany jest ten certyfikat? Słyszałem różne wersje dlatego postanowiłem poradzić się specjalistów i rozwiać wszelkie wątpliwości. Bardzo dziękuję za ewentualną pomoc i wyjaśnienie jak to wygląda w rzeczywistości.

grzesiek334

Re: Sprzęt gastronomiczny - deklaracja CE w krajach Unii Eropejskiej

Postautor: grzesiek334 » 19 gru 2016, o 08:57

nawet nie wiedziałam ze trzeba takie zaświadczenie

kriss998

Re: Sprzęt gastronomiczny - deklaracja CE w krajach Unii Eropejskiej

Postautor: kriss998 » 13 paź 2018, o 23:16

Powiem szczerze, że nie wiem, jak to jest z wszystkimi deklaracjami, ale jeśli chodzi o sprzęt gastronomiczny, to może warto poszukać czegoś takiego, jak przyczepy gastronomiczne - mmgastro.pl Jest to teraz dość popularna i dochodowy biznes, więc może warto spróbować.