Deklaracja zgodności WE/CE

myszowaty23

Deklaracja zgodności WE/CE

Postautor: myszowaty23 » 1 paź 2015, o 09:42

Witam. Pracuje w zakładzie tapicerskim w którym wytwarzamy meble z automatycznie wysuwaną funkcją spania (za pomocą siłowników elektrycznych),
inne zaś modele posiadają listwy LED ozdobne, a niektóre zestaw do odtwarzania dźwięku składający się z głośników oraz adaptera bluetooth.
Wczoraj zażądano od nas deklaracji zgodności na ww. meble (nie wystarczają poszczególne deklaracje na ich składowe tj. na siłownik, głośniki, bluetooth, LED, oraz zasilacze tych urządzeń).
Rozeznałem się, że mebel z siłownikiem stanowi rodzaj maszyny i podlega dyrektywie "nowego podejścia" 2006/42/WE. Ten oraz pozostałe meble podlegają także dyrektywom: 2004/108WE o kompatybilności elektromagnetycznej oraz 2011/65/EU o ograniczeniach stosowania substancji niebezpiecznych. Czytałem te normy ale za wiele nie rozumiem. Chciałbym zadać pytania na początek:
1. Czy dobrze myślę, że deklaracja na takie produkty może być przeprowadzona wewnętrznie bez jednostki notyfikacyjnej?
2. Czy do "podparcia" się wystarczą dokumenty techniczne (rysunki, określenie zagrożeń, instrukcje, schematy elektryczne, sprawozdania z badań), które możemy uzyskać od dostawców przedmiotów które wymieniłem wyżej?

DaKa

Re: Deklaracja zgodności WE/CE

Postautor: DaKa » 22 mar 2018, o 15:28

Rzeczywiście są produkty dla których deklaracje producent przygotuje samodzielnie, ale wszytko zależy od samego produktu bo są tez takie które wymagają badań.

Polecam w takich sprawach kontaktować się z jednostkami notyfikującymi bo one na pewno lepiej wiedzą jak sklasyfikować produkt (względem jakiej dyrektywy i norm, oceniać go).

Polecam odwiedzić stronę: http://obac.com.pl/deklaracja-zgodnosci-we

ciopas

Re: Deklaracja zgodności WE/CE

Postautor: ciopas » 24 mar 2018, o 23:26

Deklaracje deklaracjami, potem pieniędzy i tak z tego nie będzie. https://vindicat.pl/baza-wiedzy/sprzeda ... ornicznej/