komornik a działalnośc gospodarcza

jagidagi

komornik a działalnośc gospodarcza

Postautor: jagidagi » 2 lip 2014, o 12:53

Mam pomysł na dobry biznes.
Problem jest w komorniku. Prywatnie mam komornika ale chciałabym założyć działalność gospodarczą.
Czy można jakoś ominąć komornika? Nie migam się od spłaty zadłużenia, spłacane jest regularnie przez mojego byłego męża ponieważ ja nie mam obecnie dochodów.
Boje się, że komornik zablokuje mi firmowe konto jeśli założę działalność. Ma ktoś wiedzę jak ominąć tę blokadę?

MarMie
Kontaktowanie:

Re: komornik a działalnośc gospodarcza

Postautor: MarMie » 4 lip 2014, o 12:21

Skoro wierzytelność jest spłacana regularnie, to najlepiej zawrzeć ugodę z wierzycielem, aby ten:

1) złożył wniosek o zawieszenie/umorzenie postępowania egzekucyjnego
2) zobowiązał się do nie składania wniosku o podjęcie/wszczęcie postępowania egzekucyjnego, w sytuacji regularnego spłacania długu przez Panią lub też Pani męża

Oczywiście warunkiem ugody zawsze będzie stała i regularna spłata długu w ustalonych z wierzycielem ratach.

MarMie
Kontaktowanie:

Postautor: MarMie » 27 maja 2015, o 09:28

Ale kto jest dłużnikiem egzekwowanym? Bo z opisu wynika, że pytająca.

murlok

Postautor: murlok » 24 sie 2018, o 20:49

Niedawno powstały blog http://www.bestoferta.pl/kredyt-hipotec ... dowe-domu/ toczy swoje rozważania wokół zarabiania, często piszą tam również o przyszłościowych studiach, lub kursach, dzięki którym bez problemu dostanie się dobrą pracę.

Narlje41

Postautor: Narlje41 » 4 wrz 2018, o 23:18

Raczej nie da się ominąć.