prawo do mieszkania po rozwodzie

prawo do mieszkania po rozwodzie

Postprzez ola240786 » 21 paź 2013, o 13:18

Witam :) Chciałabym uzyskać informacje na temat - opiszę sytuacje moich rodziców: Rodzice wzieli rozwód, po rozwodzie mama wykupiła mieszkanie spółdzielcze już jako osoba stanu wolnego i w akcie notarialnym widnieje, ze tylko mama jest właścicielem mieszkania. Moje pytanie - czy tata ma prawo do tego mieszkania? Dodam, że tata jakiś czas po rozwodzie był zameldowany w innym miejscu, ale mieszkał dalej z mamą. Po kilku latach mama "wygoniła" tate z domu. Po kilku miesiącach tata wrócił do mieszkania i mama również zameldowala tate na okres 1 roku. W listopadzie kończy się okres zameldowania taty i mama nie chce ponownie go przedłużyć z uwagi, że tata sprawia problemy. Teraz tata prosi mnie i siostre, abysmy napisały oświadczenie, że po rozwodzie mieszkał w tym mieszkaniu. Czy takie oświadczenie pomoże mu odzyskać jakieś prawa do tego lokalu? Bardzo proszę Was o informacje. W przypadku pytań wyjaśnię dodatkowe kwestie. Dziękuję  Pozdrawiam.
ola240786

Re: prawo do mieszkania po rozwodzie

Postprzez jackot » 31 paź 2013, o 11:34

Witam,

Sprawa jest dość prosta. Mianowicie, jeśli nie istniała już wspólność majątkowa, ani małżeństwo, to ojciec nie mógł nabyć praw do tak nabytej nieruchomości i to nawet jeśli została ona zakupiona ze środków pozostałych po rozwodzie a przed podziałem majątku. Owszem ojciec może domagać się rozliczenia tego jako nakład na cudzy majątek, ale to już odrębna kwestia.

Z poważaniem

r.pr. Jacek Kotowicz
jackot

Postprzez konoppnicka » 17 gru 2013, o 15:14

Dokładnie.
konoppnicka

Postprzez kunciak » 18 gru 2013, o 11:57

Zgadzam sie.
kunciak

Powrót do Prawo nieruchomości