zachowek czy sie nalezy ?

zachowek czy sie nalezy ?

Postprzez max123 » 25 maja 2013, o 09:53

Witam wszystkich mam pytanie otrzymałem w darowiznie 2012 roku dom wraz z działka od rodziców czyli ojca i matki mam 2 braci z tego kazdy kiedys cos dostał jeden mieszkanie w bloku wraz z garazem drugi połowa innego domu ja przez ostatnie 4 lata opiekowałem sie rodzicami którzy byli chorzy obłoznie zaden z braci nie intersował sie nimi tylko przyjezdali jak im sie podobało jeden brat wiem napewno nie bedzie sie domagał nic jest samotny ten dom mam przepisany tylko na mnie nawet jest w akcie notarialnym zapisane ze to ja mam zrobic pogrzeb chce ten dom sprzedac teraz pytanie czy brat w takiej sytuacji moze sie domagać zachowku dom jest wartości 350tys jesli tak prosze o wyliczenie ile bym musiał bratu zapłacic rodzice poinformowali za życia ze mi go darują braciom .To była umowa darowizny i służebności mieszkania i zastrzegają dla siebie dozywotnia i nieodpłatna słuzebnosc mieszkania polegajaca na prawie zajmowania całego budynku.Obdarowany zobowiazuje sie do sprawowania nad stawajacymi opieki w chorobie i starosci oraz sprawienie im pogrzebów .Tak brzmi akt notarialny .
max123

Powrót do Prawo cywilne