Zatrzymane prawo jazdy PROSZĘ O POMOC

Zatrzymane prawo jazdy PROSZĘ O POMOC

Postprzez nowinette » 23 maja 2013, o 15:03

Witam.Dnia 17 maja (piątek) zatrzymała mnie policja do kontroli drogowej. Piwo które wypiłem 3 godz.wcześniej nie odparowało do końca z mojego organizmu. W wydychanym powietrzu miałem w pierwszym badaniu 0,12 mg zaś w drugim 0,10 mg. trzecie nie zostało przeprowadzone. W związku z zaistniałą sytuacją zatrzymali mi prawko za jazdę po spożyciu. Wczoraj miałem wizytę na komisariacie, w tym samym czasie policjantce która mnie przesłuchiwała złożyłem wniosek o poddanie się karze grzywny na kwotę 2000 zł z nie karaniem mnie w postaci zatrzymywania prawa jazdy. Ten sam wniosek wczoraj za pomocą policjantki wysłałem do sądu rejonowego gdzie zostało wysłane moje prawko przez policję. Dziś otrzymałem pismo z sądu,z dnia 20 maja "Postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy". pisze tam, że mogę złożyć zażalenie do 7 dni. Jest tam również sygnatura akt. Mój wniosek o poddanie się karze grzywny na kwotę 2000 zł z nie karaniem mnie w postaci zatrzymywania prawa jazdy pewno jutro dotrze do sądu. Czy mam coś jeszcze wysłać do sądu aby nie karał mnie zatrzymaniem prawa jazdy? czy czekać do wyroku sądu oraz na to czy przyjmie mój wniosek? DODAM, ŻE NA WNIOSKU KTÓRY WYSŁAŁEM JEST TYLKO SYGNATURA SPRAWY numer podany przez policjantkę. Może wysłać jeszcze do sądu jedno pismo " odwołanie od postanowienia zatrzymania prawa jazdy" i podać tam sygnaturę akt czyli ten numer w postanowieniu przysłany ze sądu i uzasadnienie mojego odwołania oraz dołączyć jeszcze raz mój wniosek, który wysłałem do sądu wczoraj? Bardzo proszę o poradę co zrobić? policjantka powiedziała, ze jest to bardzo minimalne wykroczenie prawie co nic.
nowinette

Powrót do Prawo karne