Samochód z wadą prawną

Samochód z wadą prawną

Postprzez JudytaTr » 5 sty 2013, o 01:32

Witam, szukam profesjonalnej pomocy prawnej. Około miesiąca, temu zakupiłam auto od Pana A, który wcześniej zakupił ów auto, od Pana B. Podpisaliśmy umowę, w której Pan A oświadczył, iż jest właścicielem auta, że auto jest wolne m. in. od wad prawnych.
Otrzymałam od Pana A zestaw niezbędnych dokumentów dotyczących auta, w tym FV, którą wystawił Pan B (pierwszy właściciel), Panu A - sprzedając mu auto (auto niby było zaciągnięte na firmę Pana B). Wszystko wyglądało OK.
Problem pojawił się kilka dni temu, gdy chciałam przerejestrować auto na swoje nazwisko. Okazało się, że po pierwsze: FV jest źle wystawiona (niepoprawnie), a po drugie: w zasadzie w ogóle nie powinna być wystawiona, bo zarówno w dowodzie rejestracyjnym, jak i w karcie pojazdu widnieje Pan B (z imienia i nazwiska), a nie jego firma. Powiedziano mi, że Pan A i Pan B powinni podpisać pomiędzy sobą umowę kupna-sprzedaży, FV w tym miejscu nie może być podstawą przeniesienia własności.
Natychmiast zadzwoniłam do Pana A i wyjaśniłam mu sytuację. On próbował dodzwonić się do Pana B, którego telefon był już ‘nieaktualny’. Co gorsze, Pan A wyjechał dziś na urlop i powiedział, że sprawą mógłby się ewentualnie zająć dopiero po 18 stycznia 2013 r. Zostałam z problemem sama i wygląda na to, że tylko mi zależy na sprostowaniu zaistniałej sytuacji. Postanowiłam pojechać pod adres podany na FV i odnaleźć Pana B (pierwszego właściciela), wyjaśnić zaistniałą sytuację z nadzieją, że rozwiążemy sytuacja polubownie. Skontaktowałam się z nim przez domofon. Początkowo ów Pan B wypierał się swej ‘tożsamości’ mówiąc, że on nie jest tą osobą, że on nie sprzedawał żadnego samochodu, że on w ogóle nie wie, o co chodzi etc. Później okazało się (długa historia, nie będę już bardziej się rozpisywać), że jednak on – to właśnie Pan B, który wystawił złą FV, itd… ale w ogóle nie chciał ze mną rozmawiać, po prostu mnie „wyrzucił”.

Nie wiem, co mam teraz robić. Mam podpisaną umowę z Panem A, który w rzeczywistości nie ma podstawy prawnej do bycia właścicielem auta, które mi sprzedał. Bardzo proszę o pomoc i wskazówki.
JudytaTr

Powrót do Prawo cywilne