ukryta wada w samochodzie - POMOCY

karol.p

ukryta wada w samochodzie - POMOCY

Postautor: karol.p » 23 sty 2010, o 12:08

Witam, jestem nowym użytkownikiem, potrzebuję rady, mianowicie:

18 lutego 2009 roku zakupiłem samochód z Warszawy, był to pojazd Marki Audi A3, samochód kupiłem od 26 letniego chłopaka mającego rodzine, byliśmy z nim w ASO na przeglądzie przed zakupowym. Po przeglądzie dowiedzieliśmy się, że samochód był po wypadku, tłumaczyli to niespasowaną karoserią, mimo tego zgodziłem się kupić ten samochód. Po powrocie do Krakowa, bodajże 8 marca pojechałem do zakładu mechanicznego na wymianę rozrządu itd. Okazało się, że w samochodzie jest wada, a konkretnie pęknięty blok silnika, który był nieudolnie zaspawany. W serwisie ASO tego nie wykryli, ja tego też nie spostrzegłem ponieważ trzeba byłoby mieć samochód podniesiony i ściągnąć osłonę silnika. Tego samego dnia wraz z Dziewczyną wykonaliśmy telefon do poprzedniego właściciela samochodu z pretensjami co to nam za samochód sprzedał. On się wszystkiego wyparł, że nie wiedział o tej usterce. Z powodu braku doświadczenia w takich sprawach, uznałem temat za zamknięty i pomyślałem że faktycznie mógł nie wiedzieć. Jeszcze jedno, podczas rozmowy z poprzednim właścicielem, mówiliśmy mu że chcemy zwrotu kasy, powiedział że jej nie ma. Sprawa ucichła, do niedawna.

Na początku grudnia, zupełnie przypadkowo, znalazłem na forum użytkowników samochodu audi a3 profil właściciela od którego zakupiłem samochód (Nazwijmy go john). Poszukałem głębiej i znalazłem temat w którym opisuje swój samochód zakupiony w 2007 roku, był to właśnie ten sam samochód który od niego kupiłem. Po roku czasu okolice lutego 2008 r, sprzedał ten samochód, co sie okazało innemu użytkownikowi tego samego forum (Nazwę go BRUCE). Zaciekawiła mnie ta sytuacja, zacząłem szukać tematów założonych przez Bruce'a. Oczywiście znalazłem, natrafiłem na temat w którym opisał kupno samochodu od "john'a", było też zdjęcie tego auta. Po pewnym czasie BRUCE napisał wiadomość, "Niestety ale samochód został zwrócony z powrotem do właściciela, ponieważ występowała ukryta wada, pęknięty blok silnika", BRUCE napisał też, że radzi omijać grafitowe audi z okolic Warszawy.

Mając dowód, że ta wada rzeczywiście wcześniej już była, powróciła do mnie myśl, by upomnieć się o zwrot kosztów za naprawę wady od osoby która mi to auto sprzedała.

Moglibyście mi doradzić, czy mam jakiekolwiek szanse na odzyskanie pieniędzy, a w momencie gdyby doszło do rozprawy czy mam jakiekolwiek szanse?

w razie ewentualnych wątpliwości pytajcie

Pozdrawiam Was,

Dziękuje, Karol

samcia

Re: ukryta wada w samochodzie - POMOCY

Postautor: samcia » 13 wrz 2018, o 11:49

Szkoda, że nikt nie odpowiedział bo miałam bardzo podobny problem który pozostał bez rozwiązania.