Wynajem mieszkania - Pomocy!

marisza26

Wynajem mieszkania - Pomocy!

Postautor: marisza26 » 29 gru 2009, o 15:41

Wynajmuje mieszkanie od pewnego pana X. i chodzi o to ze mam nieuregulowany czynsz za niecale 2 miesiace. Ten pan powiedzial ze dzis przyjdzie i wylączy mi wszystkie media a do konca tyg. mam wie wynosic. W umowie obowiązują przepisy kodeksu cywilnego poniewaz nie ma zadnych zapisow o wypowiedzieniu najmu oraz o okresie wypowiedzienia itp. Przepis KC mówi :

Jeżeli najemca lokalu dopuszcza się zwłoki z zapłatą czynszu co najmniej za dwa pełne okresy płatności, a wynajmujący zamierza najem wypowiedzieć bez zachowania terminów wypowiedzenia, powinien on uprzedzić najemcę na piśmie, udzielając mu dodatkowego terminu miesięcznego do zapłaty zaległego czynszu.

Czy w związku z tym przepisem facet może mnie tak poprostu wyłączyć wszystko i wyrzucic w ciagu 3 dni ? Mnie sie wydaje że nie. I jeszcze czy mogę prosić o interwencje Policje lub dzielnicowego.

Bardzo prosze o pomoc kogoś kto sie na tym zna.

duralexcompl

Re: Wynajem mieszkania - Pomocy!

Postautor: duralexcompl » 30 gru 2009, o 01:11

Właściwie sam sobie Pan znalazł odpowiedź na pytanie. Oczywiście bez orzeczenia eksmisji nie może Pana tak po prostu wywalić na bruk. Co do mediów, sprawa wygląda inaczej. W wypadku braku płynności w płatnościach mogą one zostać odcięte (chyba, że je Pan opłacił) O interwencje Policji może Pan prosić w razie bezprawnej eksmisji powołując się choćby na naruszenie miru domowego, które jest przestępstwem.

marisza26

Postautor: marisza26 » 30 gru 2009, o 17:19

No więc udało mi sie wynegocjować wyłączenie tylko gazu ( rachunek jest wyższy ) a prąd został naszczeście. Pan był jednak wyjątkowo ordynarny i napastliwy. Zdecydował ze zabierze mi w "zastaw" laptopa. Wiem ze nie ma prawa do takiego działania wiec niestety nie obyło się bez dzielnicowego. i dopiero sie zaczoł czyrk bo okazało się ze on tej umowy wogole nie zarejestrował. Więc teraz facet ma problem a ja mam 2 tyg. spokoju i spokojnie moge czekać na wypłate. W mieszkaniu jednak nie zostane bo z takim włascicielem nie mam ochoty na kolejną zabawe. i nie dlatego ze domaa sie swoich pieniędzy bo to akurat rozumiem ale dlatego ze dziś wyszłam do sklepu po jakieś pieczywo a jak wrociłam zastałam go w domu. Otworzył i wszedł sobie spokojnie bo jak stwierdził musi pilnowac zebym gazu sama nie włączyła. No wiec przeczytałam mu uprzejmie co mu grozi w tej sytuacij i postraszyłam policja. Poszedł i mam nadzieje ze wroci dopiero 15 stycznia. w kazdym razie uprzedziłam go ze bede zostawiać włączona kamerke internetową wiec bede wiedziec kiedy i czy wchodzi do domu. chyba go to troszke wystraszyło. zycze szcześliwego nowego roku..

Jaro

Postautor: Jaro » 2 sty 2010, o 11:48

Proszę sobie wymienić zamki w drzwiach ma pani do tego prawo. Po wyprowadzeniu się zwróci pani właścicielowi klucze. Jeżeli będzie pani zmuszona opuścić wcześniej lokal niż to wynika z umowy to ma pani prawo domagać się odszkodowania za zerwaną umowę za pozostały czas umowy która by trwała.

ciopas

Postautor: ciopas » 9 cze 2018, o 17:51

A to nie jest przypadkiem zastawione mieszkanie? Wiesz teraz często się tak robi np. po to, żeby uzyskać pieniądze na jakąś tam zaplanowaną inwestycję. Trudno się dziwić, świetny sposób na dobrą sprawę (np. Financial home udziela takich b. dobrych pożyczek) tylko trzeba uważać jako najemca oczywiście.