komornik - emeryt- sprzęty uzyczone

momokos

komornik - emeryt- sprzęty uzyczone

Postautor: momokos » 13 lip 2011, o 18:07

Dług to 7000zł + koszta
Zajęcie emerytury w zusie oraz konta (na którym było kilkadziesiąt złotych i debet) czy komornik odwiedzi nas w celu zajęcia ruchomości czy też dopiero jeśli nie byłoby odzewu i żadnych wpłat?
Proszę o odpowiedz
Czy i w jakim czasie komornik przychodzi oraz czy zajmuje takie rzeczy jak łóżka, kołyska dziecka?
Telewizor oczywiście tak, a więc już nie będzie informacji co się dzieje na świecie??
Laptop nawet jeśli jest w kiepskim stanie już? Pozostanie w takim razie połączenie z internetem które trzeba opłacać co miesięcznie a nie będzie jak z tego korzystać?
Lodówka?
Czy może też zabierać rzeczy należące do wnuczka- laptop od chrzestnej pozyczony i konsole xbox z grami?

czy moze chrzestna spisaac umowe uzyczenia tych sprzetow mojemu wnuczkowi poniewaz to jej rzeczy ale nie posiada na nie faktur imiennych-czy to starczy aby nie zabral tego komornik?
Komornik jest ok ale twierdzi że wierzyciel go naciska więc wpłaty z zusu pobierane z mojej emerytury mogą nie być wystarczające wg wierzyciela i wtedy pozabiera nam rzeczy tak?

kriss998

Re: komornik - emeryt- sprzęty uzyczone

Postautor: kriss998 » 3 paź 2018, o 09:57

Myślę, że warto się dogadać nie tylko z bankami, komornikami i innymi, ale także z osobami, z którymi zawieraliśmy umowę użyczenia. Na stronie https://paniala.pl/wiedza/umowa-uzyczenia/ znajdziecie kilka informacji na tej stronie, może akurat okażą się pomocne.