Strona 1 z 1

Brak dowodów zakupi i gwarancji sprzedawca prywatny

: 30 maja 2019, o 21:05
autor: alicjak93333
Witam, mam taki problem, może ktoś będzie w stanie podpowiedzieć co robić. Kupiłam u sprzedawcy prywatnego komputer na Allegro. Komputer jest składany z podzespołów, nie jest gotowcem.Na aukcji jest informacja o tym iż produkt jest nowy i ma gwarancję producenta. Ze słów gwarancja producenta rozumiem iż wszystkie podzespoły mają gwarancję skoro nie jest to komputer gotowiec dedykowany od jednego producenta.

Po zakupie poinformowałam sprzedającego, że nie otrzymałam ani jednego dowodu zakupu/paragonu na podzespoły ani żadnej karty gwarancyjnej, więc w jaki sposób mogę reklamować coś co jest na gwarancji i przede wszystkim gdzie w jakim sklepie, gdzie została zakupiona cześć, bo tam należy sie udać aby producent mógł przyjąć produkt. Otrzymałam odpowiedź, że nie ma problemu gwarancję można zrobić przez Allegro(nie wiem co to ma znaczyć), ale karty gwarancyjne dośle mi na adres. Od miesiąca nie dotarły.

Na Allegro trwa spór, a sprzedawca stwierdził "nie kupiła Pani komputera na części tylko cały komputer i nie ma żadnych Pani dokumentów
są tylko moje z cenami od dostawców i dla dobra mojego interesu nie zamierzam ich komukolwiek udostępniać w szczególności klientowi".
To w takim razie pytam jakie JEGO, skoro komputer jest mój, wszystkie podzespoły są moje,wszystkie kabelki i śrubki, jak i wszystkie dokumenty które wystawił producent do produktu, a dalej dostawca/dystrybutor/sklep który daną część w swojej ofercie posiada i sprzedaje.

W jaki sposób miałabym w tym momencie odsprzedać osobie trzeciej komputer. Jako nowy/używany/z gwarancją/bez.
Skoro coś jest nowe i posiada gwarancję to zarówno ja jak i każda osoba, która by ten komputer ode mnie odkupiła będzie miała prawo do otrzymania takich dokumentów. Co miałabym powiedzieć potencjalnej osobie kupującej, że ja paragonu nie posiadam ani gwarancji, że z tym to trzeba się kierować do tego Pana od którego kupiłam komputer,prywatnego sprzedawcy? To brzmi co najmniej niepoważnie.

Proszę niech mnie ktoś olśni. Bo może się mylę w tej kwestii i dokumenty mi się nie należą
Pozdrawiam
A

Re: Brak dowodów zakupi i gwarancji sprzedawca prywatny

: 11 cze 2019, o 13:55
autor: Grocu56
Zawsze powinno się dostać dowód zakupu.

__

http://www.salenawesela.pl/

Re: Brak dowodów zakupi i gwarancji sprzedawca prywatny

: 11 cze 2019, o 22:21
autor: Przemcio_Wencio
Bez tych dokumentów może być duży problem.