Zakup towaru przez internet niezgodnego z opisem.

zydel

Zakup towaru przez internet niezgodnego z opisem.

Postautor: zydel » 1 sty 2019, o 17:06

Zakupiłem nawigację motocyklową przez OLX. W opisie ogłoszenia sprzedawca nie podał parametrów technicznych tego urządzenia tylko, że jest nowa. Owszem jest nowa ale jak się okazało ma przynajmniej 7 lat ,tylko była nie używana. Cała transakcja odbywała się drogą mailową i w jednym z maili zapytałem, czy nawigacja posiada polskie menu i obsługuje rozmowy telefoniczne i czy będzie działać mapa całej europy.Odpisał, że każda nawigacja tom tom ma polskie menu ,mapę europy będę mógł wgrać na inną kartę SD, bo ta którą on ma jest za małej pojemności a o obsłudze rozmów telefonicznych ani słowa tylko wysłał link do strony z niemal identyczną nawigacją abym sobie porównał. Sprawdziłem tamten opis i tamta nawigacja obsługuje rozmowy telefoniczne. Na tej podstawie uznałem, że wszystko jest w porządku i kupiłem tę nawigację, płacąc z góry przelewem.
Po sprawdzeniu w domu okazało się, że jednak ta nawigacja nie obsługuje telefonu. Napisałem sprzedawcy o tym, odpisał abym wgrał inną mapę i inne parametry( podał jakie) ale to też nic nie dało. Napisałem zatem i że chcę ją zwrócić. Odpisał następnego dnia po południu a ja odesłałem ją rano. Zapowiedział, że jej nie odbierze a potem, że jak będzie wszystko w porządku to po obniżeniu kwoty zakupu o 20% może ją przyjąć. Aby nie robić mu kłopotu zgodziłem się na obniżenie kwoty zakupu mimo, że w ogłoszeniu podał opis nie zgodny z prawdą.
Odebrał wysyłkę rozpakował i stwierdził że nie przyjmie zwrotu bo na karcie jest inna mapa niż kiedy on wysyłał i domaga się pieniędzy na wysyłkę aby odesłać mi nawigację.
Skoro raz podał nieprawdę to nie mam pewności co mi odeśle, nie wiem też co było na jego karcie, posiadała tak stare dane, że nawigacja nie łapała nawet sygnału GPS. Dopiero jak wgrałem mapę na swoją kartę, mogłem ją sprawdzić.
Nie wiem czy i na jakiej podstawie mogę domagać się zwrotu gotówki, dla świętego spokoju aby zakończyć tę sprawę może nawet o obniżoną kwotę.
Pozdrawiam