Zakup mieszkania na kredyt u znajomego

tomassino66666

Zakup mieszkania na kredyt u znajomego

Postautor: tomassino66666 » 29 gru 2018, o 14:36

Znajomy ma sporo nieruchomości. Dogadaliśmy się z nim (ja z żoną), że sprzeda nam dwa mieszkania i będziemy oddawać mu pieniądze przez x lat. Spłata mieszkań według umowy, którą chcemy zrobić rozpocznie się w momencie wynajmu tych mieszkań.

Moje pytania:
1. Czy możemy mieć problem z Urzędem Skarbowym? Ja jestem zatrudniony na ¼ etatu, żona nie pracuje, tylko teściowa z którą mieszkamy ma bardzo duże zarobki. Dlatego w umowie chce zawrzeć informację, że spłata rozpocznie się w momencie wynajmu i chcę uczciwie odprowadzać podatek od najmu mieszkań. Tylko zastanawiam się czy w czymś jeszcze może być problem.
2. Jak w tym przypadku będzie wyglądała sprawa podatku? Czy będzie możliwość odprowadzenia podatku 2% jednorazowo tworząc jedną umowę na sprzedaż mieszkań i kredyt na te mieszkania, czy będziemy musieli zapłacić 2x2% czyli osobno za zakup i osobno za kredyt? Logiczne wydaje się jednorazowo, bo wzbogaceniem jest tylko pożyczka.

Bardzo proszę o poradę.
Z góry dziękuję.