Wypowiedzenie umowy. Klub fitness

Kolotkoko

Wypowiedzenie umowy. Klub fitness

Postautor: Kolotkoko » 13 lis 2018, o 12:04

Witam, mam nadzieję że wyrażę się zrozumiale.

We wrześniu 2017 r podpisałem umowę na czas nieokreślony z jednym z klubów fitness. Umowa miała zawarty miesięczny okres wypowiedzenia.

W lipcu 2018 r, skorzystałem z opcji zamrozenia karnetu na 1 miesiąc, tzn. Nie płacę oraz nie korzystam.
Następnie pod koniec lipca byłem w klubie wypowiedzieć umowę, tak aby już zaplacic tylko za sierpień i zakończyć umowę. Wszystko spisalismy, dostałem dokument rozwiązania umowy wraz z datą kiedy to nastąpi (31.08.2018) na umówię jest pieczęć oraz podpis pracownika klubu.
Od niedawna dostaje ponaglenia do zapłaty od klubu, że muszę zapłacić za wrzesień.. Po kontakcie z klubem okazuje się że w umowie jest zapis który mówi że po zamrozeniu karnetu nie można odrazu go wypowiedzieć, tylko zrobić to w następnym miesiącu.

Zostałem wprowadzony w błąd z racji że na wypowiedzeniu jest wyraźnie wpisana data zakończenia umowy 31.08.
2018.

Co mogę zrobić z tym faktem? Gdybym został poinformowany o tym to korzystał bym we wrześniu z klubu, a takto nie korzystałem a opłata została naliczona.

Michał T.

Re: Wypowiedzenie umowy. Klub fitness

Postautor: Michał T. » 13 lis 2018, o 14:29

Cóż, jakby nie patrzeć to został Pan o tym poinformowany, skoro widnieje to w umowie. Dobrą praktyką ze strony klubu byłoby jednak o tym informować w takiej sytuacji, natomiast jeśli wszystko zostało zrobione zgodnie z umową, to obawiam się, że nie może Pan już nic więcej uczynić.

Kolotkoko

Postautor: Kolotkoko » 13 lis 2018, o 14:45

No nie do końca, zostałem wprowadzony w błąd. Z dokumentu podpisanego(formularz wypowiedzenia umowy) przez klub wynika że umowa kończy się 31.08.2018. A w rzeczywistości obowiązywało jeszcze przez miesiąc

Michał T.

Postautor: Michał T. » 13 lis 2018, o 14:51

Ciężko ocenić tę sytuację, kiedy nie mam wglądu do umowy, regulaminu oraz do pisma potwierdzającego zakończenie umowy. Wygląda jednak na to, że dokumentacja tego klubu może wprowadzać w błąd. Problem jednak w tym, że w umowie była ta informacja zawarta, jak sam Pan napisał, wobec czego klub może się w ten sposób tłumaczyć i zapewne tak by zrobił (i słusznie, bo umowy, które się podpisuje, należy wcześniej przeczytać). Czy rozmawiał Pan już z klubem?

wioletta

Postautor: wioletta » 14 lis 2018, o 12:36

W takich sytuacjach najlepiej poradzić się UOKiKu. Przede wszystkim dlatego, że ich opinia działa lepiej niż większość prawników. Z drugiej strony, jeśli przyznają rację siłowni - wtedy będzie Pan wiedział, że w sądzie nie wygra i lepiej jest zapłacić. Trudno to rozstrzygnąć jednoznacznie - z jednej strony jest umowa, którą ma Pan obowiązek znać. Z drugiej, został Pan wprowadzony w błąd przy wypowiadaniu umowy.

Edavi45

Postautor: Edavi45 » 20 lis 2018, o 13:33

Miałam podobną sytuację przez co musiałam spłacić dwa miesiące.

__

Alfabets
Ostatnio zmieniony 11 gru 2018, o 12:41 przez Edavi45, łącznie zmieniany 1 raz.

Krzysztofb66
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztofb66 » 3 gru 2018, o 15:01

Zgadzam się że dobrze będzie pójść do UOKiKu i skonsultować to z nimi i potem podejmować najwyżej kolejne kroki.