firma remontowa - Remont Domu

arturbmw525

firma remontowa - Remont Domu

Postautor: arturbmw525 » 11 lis 2018, o 17:31

witam serdecznie. mam problem z człowiekiem który miał mi wykonać remont domu. Na przełomie maja i czerwca 2018r skontaktowałem się z firmą która wykonuje remonty. umówiliśmy się na spotkanie w moim domu aby ustalić zakres prac. człowiek który przyjechał (właściciel firmy) był bardzo chaotyczny, nie można było się z nim logicznie porozumieć. Poprosiłem go spokojnie aby ocenił budynek w jakim jest stanie, aby opisał zakres prac i wycenił je,ja przedstawiłem mu swoje wizje. Na miejscu oświadczył, że podejmuje sie remontu a ja zaznaczyłem, że prace może zacząć dopiero po wycenie i podpisaniu umowy żeby nie było nieporozumień. ja chciałem między innymi wymienić cała elektrykę, instalację grzewczą i kanalizacyjną, zlikwidować ścianę pomiędzy kuchnią i salonem, powiększyć małą łazienkę przez zburzenie jednej ściany i postawienie drugiej w innym miejsc. Właściciel firmy oznajmił że już trzeba kłaść elektrykę i inne instalacje, szybko kupić materiały i wyposażenie łazienek bo on nimi się zajmie a jego pracownik burzeniem ścian i postawieniem nowej powiększającą łazienkę. Na drugi dzień jego pracownik już zburzył te dwie ściany pomimo nie wykonania wyceny i podpisania umowy. Zwracałem mu uwagę że to wszystko nie tak miało wyglądać. Prezes oświadczył, że nie ma na co czekać tylko działać a on wszystko oblicz i robi wycenę. Elektryka została wykonana przez inne osoby, kable kładzione na ścianach budynku wkuwane w tynk. po kilku dniach zjawił się prezes i oświadczył, że jednak tynki na ścianach nie nadają się i trzeba je zrywać, jedna ściana od pokoju chwieje się i trzeba postawić drugą. Jego majster pracownik postawił ścianę powiększającą łazienkę chyba na oko bo była krzywa i nie miała kątów. wszystko trwało od 3 do 5 dni po czym prezes oznajmił, że miesiąc będzie przerwy bo jego pracownik jedzie do innego miasta robić inną robotę. Podziękowałem mu za rozwalenie mojego domu i oświadczyłem, że nie chce aby mi go remontował. Przez tą firmę straciłem duzo pieniedzy. 9 listopada 2018 r otrzymałem od prezesa firmy remontowej smsa że jego pracownik przepracował u mnie 218 godzin i muszę mu zapłacić prawie 4000 zł a jesli nie to sprawę zgłasza do sądu.
Zaznaczam nie było żadnej umowy ustnej ani pisemnej, jego pracownik przychodził góra do 5 dni bez mojej zgody, czy pracował nie wiem, wyburzył około 20mkw ścian i jedną około 3mkw postawił, którą i tak musiałem burzyć i stawiać drugą bo była krzywa. Straciłem 2 razy tyle co teraz ten ode mnie żąda. SZOK !!! czy w sądzie mam jakieś szanse na wygranie czy po prostu będę musiał zapłacić oszustowi ?

arturbmw525

Re: firma remontowa - Remont Domu

Postautor: arturbmw525 » 11 lis 2018, o 18:13

Elektrykę musiałem zerwać i położyć raz jeszcze po skuciu tynków. jeśli jego pracownik przepracował ponad 200 godzin to doba w jego przypadku musiałaby mieć 40 godz.

arturbmw525

Re: firma remontowa - Remont Domu

Postautor: arturbmw525 » 26 lis 2018, o 10:51

dzięki za pomoc. prawniki. podobno to forum prawne. myślałem że może ktoś coś podpowie ale niestety