Wypadek na parkingu, Co mi grozi?

adampawel

Wypadek na parkingu, Co mi grozi?

Postautor: adampawel » 31 paź 2018, o 20:47

Witam wszystkich. Od razu przejdę do sedna. Parę dni temu razem ze znajomymi pojechaliśmy na parking zamkniętego centrum handlowego. Jechaliśmy w dwóch samochodach. Ja byłem pasażerem w jednym. Przyjechaliśmy w celu zobaczenia siłowni nowo otwartej. Staliśmy samochodami na parkingu kiedy nagle kierowcy zaczęli dziwnie jeździć znaczy jeden jechał tyłem drugi przed nim przodem. Zrobili tak kółko. Wtedy jeden kierowca, jadący tyłem (byłem pasażerem w tym samochodzie) uderzył w budkę z wózkami. W sumie wjechał do środka ale nie dokładnie przez co zniszczył sobie drzwi i porysował matalowa część wystającą z budki. Chwilę postalismy na parkingu i pojechaliśmy. Tu dochodzimy do sedna.
Na następny dzień do właściciela się zgłosiła policja. Ochrona podała na policję.
Moje pytanie, jakie mogą być dla mnie konsekwencje jako pasażera? Policja chce podciągnąć to pod nielegalny wyścig (co jest bez sensu, całość trwała minutę i była głupotą oczywistą niezamierzoną). Czy istnieje jakaś odpowiedzialność zbiorowa? Czy mogę być oskarżony o nie zgłoszenie zajścia?
Liczę na waszą pomoc. Jeśli w odpowiedziach możecie jakieś przepisy zawrzeć było by świetnie, chętnie poczytam.