Zasiedzenie

PALUSIEK

Zasiedzenie

Postautor: PALUSIEK » 18 paź 2018, o 13:22

Witam serdecznie,
Opiszę po krótce sytuację.

Kiedyś był sobie Pan X, który przepisał ziemię o powierzchni 30 arów dla dwóch synów, obaj dostali po połowie po 15 arów. Używali każdy sobie, na środku stał dom, który ten używali każdy ze swojej strony. W latach 70 było uwlaszczenie i jakiś Pan Y pokazał jak idzie granica, ucinajac przez to 5 arów z jednej działki. Działka A miała więc 20 arów a działka B 10 arów. W latach 70 mój dziadek przepisał na mojego tatę działkę B. Działka B była jednak używana przez ostatnie 40 lat wraz z tym kawałkiem sprzed uwlaszczenia. Co więcej od około 30 lat na stoi tam płot, który dzieli działkę dokładnie na pół, po15 arów. Właściciel działki A nie żyje, a jego spadkobiercy nie uregulowali spraw spadkowych. Nikt przez te 40 lat nie zainterosowal się tymi 5 arami, nie dbał o nie. Od 40 lat użytkowanie tych całych 15 arów jest przez mojego tatę. Nie uprawia tam nic ale dba o tą działkę kosi trawę, i to widać gołym okiem w przeciwieństwie do właściciela/cieli działki A. Tata chciał odkupić całą działkę A, ale na początku chętni byli sprzedać, po czym zmienili zdanie i zwlekali pół roku, po czym powiedzieli ze na razie poczekają. Moje pytanie jest takie czy w przypadku jeśli podatek z ten kawałek płaci właściciel działki A, to czy tata ma jakieś szanse, żeby zasiedziec te 5 arów. Wiadomo sama sprawa w sądzie 2 tysiące doliczajac inne wydatki tworzy się sporą suma, która może przewyższyc wartość tych arów. Ciężko nam się zdecydować czy warto zaczynać tą sprawę czy możemy sobie dodatkowych kłopotów narobić. Prosiłabym o poradę w tej sprawie.

Tiogi56

Re: Zasiedzenie

Postautor: Tiogi56 » 24 paź 2018, o 14:56

Udało Ci się wyjaśnić tą sprawę?

__

https://pozyczkagotowkowa.pl/