jak udowodnić współwłasność ?

jettabregowicz

jak udowodnić współwłasność ?

Postautor: jettabregowicz » 10 wrz 2018, o 09:46

Witam , w latach 90-tych dziadkowie( rodzice teścia) oraz moi teściowie zakupili na spółkę działkę na morzem , wówczas wartość tej ziemi była nieduża ale moi teściowie połowę pieniędzy wyłożyli. Wszyscy znajomi i rodzina wiedziała, że ziemia kupiona była na spółkę. Jednak do urzędu pojechał już tylko dziadek bo teść zajęty był stawianiem płotu... po latach relacje się popsuły , dziadkowie zdziwaczeli dość mocno i okazało się, że przepisali całą ziemię która po latach jest warta ok 150 tysięcy , na osobę trzecią tak by mój teść nic z tego nie dostał .. pytanie- czy w sądzie teść ma jakieś szanse by przy pomocy świadków udowodnić swoje prawa do części działki ? Dodam, że dziadkowie przepisali te działkę bez informowania o tym mojego teścia ( dziadkowie to jego rodzice ). Teść dowiedział się o tym przez przypadek od zbulwersowanych tym faktem znajomych. Kto by pomyślał, że rodzic potrafi coś takiego zrobić . Wiem , Teść sam sobie jest winny, bo zamiast ufać mógł w latach 90tych pojechać do urzędu i też się podpisać jako współwłaściciel.... Ale co teraz można jeszcze zrobić ??? Wszyscy znajomo są w tzw. szoku, ponieważ wiedzą o współudziale teścia w zakupie działki . Będę wdzięczna za poradę . Czy składanie wniosku do sądu ma sens czy sprawa jest z góry przegrana . Dodam,że polubowne załatwienie sprawy nie wchodzi w grę, bo matka teścia stwierdziła wczoraj ,że zrobiła mu to specjalnie żeby wiedział gdzie "jest jego miejsce" .

lori2393

Re: jak udowodnić współwłasność ?

Postautor: lori2393 » 10 wrz 2018, o 12:30

Dzięki wielkie za sprawdzone info. Myślę, że z całą pewnością mi się to przyda :)
Do sądu przychodzi się po wyrok, a nie po sprawiedliwość.