Niedotrzymane warunków umowy

A§KA

Niedotrzymane warunków umowy

Postautor: A§KA » 3 wrz 2018, o 14:57

Zapisałam dziecko do prywatnego żłobka z siedziba w "pkt.x". Po jakims czasie poinformowalam pania dyrektor, ze od wrzesnia, PRAWDOPODOBNIE, dziecko pójdzie do innego żłobka. Koncem lipca wypowiedzialam umowe z dwumiesiecznym okresem wypowiedzenia (z ostatnim dniem wrzesnia), tak jak jest zapisane w umowie. ...i za caly wrzesien jeszcze powinnam zaplacic. ...okazało sie jednak, ze dziecko nie moze isc do nowego zlobka ze wzgledow technicznych. Zadzwonilam do pani dyrektor i poinformowalam, ze we wrzesniu bedziemy korzystac ze zlobka. Uslyszalam, ze nie ma takiej mozliwosci, poniewaz zostalo przyjete na to miejsce już inne dziecko. Jakiez było moje zdziwienie, kiedy dowiedziałam się, że płacąc za żłobek nie mogę z niego skorzystać. Jednocześnie w okresie wakacji, na 2 tyg przeniesiono nas do innej siedziby (na przerwę wakacyjna). ...z dwóch tygodni zrobiło się 1,5 miesiaca. Złobek w "pkt x", na który została podpisana umowa, nagle przestał istnieć w tym miejscu i przeniesiony został do "pkt y" (oddalonego o okoko 6 km) ...wcześniej odległość z domu do żłobka to 700m. Pani dyrektor nawet nie próbowała mnie o tym poinformować. Moje pytanie brzmi, czy faktycznie musze płacić za kolejny miesiąc. Według mnie pani dyrektor powinna mieć miejsce dla mojego dziecka (umowa do ostatniego dnia wrzesnia). Również uważam, że jeżeli wiedziała o zmienie siedziby żłobka, powinna mnie o tym poinformować podpisując aneks. Proszę o radę co moge zrobić, by uniknac zaplaty za miesiąc wrzesień, skoro zlobek został przeniesiony, a dla dziecka nie ma tam miejsca. Bardzo dziekuje za wszelkie wskazówki.