Wynajmujący nie chce oddać pełnej kwoty depozytu

levider

Wynajmujący nie chce oddać pełnej kwoty depozytu

Postautor: levider » 16 sie 2018, o 16:00

Dzień dobry
Przez ok. 10 miesięcy wynajmowałem mieszkanie, potem udało mi się znaleźć kogoś na moje miejsce. (Umowa była na 12 msc)

W umowie jest zapis o wykupieniu polisy ubezp. od osób fizycznych, którego nie zapłaciłem. Kosztuje ono bodajże 50 zł (nawet nie wiem czy jednorazowo), a jego niezapłacenie skutkuje podwyższeniem czynszu o 300 zł.

Wynajmujący nie naciskał na zapłacenie tej polisy, jedyne co zrobił to przesłał maila z linkiem do zapłacenia. 0 szczegółowych informacji

Co ciekawe według umowy dowód składki należy przekazać 2 tyg. po podpisaniu umowy, a maila z informacją o tej polisie dostałem prawie 2 miesiące po podpisaniu. Razem z innymi lokatorami musiałem się wręcz domagać tej informacji.

Kaucja kosztowała mnie 1000 zł. Natomiast teraz wynajmujący chce mi oddać jedynie połowę tej kwoty powołując się na niezapłaconą polisę

W umowie nie ma żadnych informacji, które sugerują, że niezapłacenie polisy skutkuje zmniejszeniem wartości depozytu

Oprócz mnie, taka sama sytuacja spotkała dwie koleżanki z zagranicy (i być może ktoś jeszcze), które swoje kaucje mają podwójne (2000 zł), ponieważ są zza granicy. Im wynajmujący w ogóle nie chce zwrócić kaucji

Obecni lokatorzy po kilku miesiącach wynajmowania nie otrzymali żadnych informacji o tej polisie.

Podejrzewam, że jest to sprytny sposób na zarobienie pieniędzy przez wynajmującego, szczególnie na obcokrajowcach

Czy jest szansa na zwrot naszych pieniędzy?

nerito
Kontaktowanie:

Re: Wynajmujący nie chce oddać pełnej kwoty depozytu

Postautor: nerito » 21 sie 2018, o 16:12

Sprawa wydaje się poważna, a twój opis, niestety, ale trochę chaotyczny i trudny do zrozumienia. Sam przyznajesz się, że nie wykupiłeś polisy ubezpieczeniowej mimo tego, że istnieje taki zapis w umowie.
Możliwe, że prawo wcale w takim razie nie musi stać po twojej stronie. Dobrym pomysłem byłoby skontaktować się z prawnikiem, który byłby w stanie bliżej przyjrzeć się waszej sprawie.

Temi_edyta

Postautor: Temi_edyta » 22 sie 2018, o 09:42

Moim zdaniem masz pełne prawo do zwroty wszystkich pieniędzy, Nie wiem jednak, jak powinno się to rozstrzygnąć, ale spróbuj wszelkimi sposobami. Ludzi nieogarniętych tak się właśnie nabija w butelkę :(

levider

Postautor: levider » 27 sie 2018, o 12:01

Temi_edyta pisze:Moim zdaniem masz pełne prawo do zwroty wszystkich pieniędzy, Nie wiem jednak, jak powinno się to rozstrzygnąć, ale spróbuj wszelkimi sposobami. Ludzi nieogarniętych tak się właśnie nabija w butelkę :(

Byłem w poradni prawniczej i podobno cały proces jest nieopłacalny, a wynajmujący może mi nałożyć karę dodatkowych pieniędzy
Chyba sobie odpuszczę

Jerfi41

Postautor: Jerfi41 » 6 wrz 2018, o 14:37

Niestety ciężko będzie z tym coś zrobić.

__

Materiały obiciowe