Niespłacana pożyczka ratalna

baro

Niespłacana pożyczka ratalna

Postautor: baro » 9 sie 2018, o 08:51

Witajcie,

mam taki problem.

Pożyczyłem kwotę x bez oprocentowania. Mam na to spisaną umowę. Spłata tej kwoty rozłożona była na 48 rat i pierwsza rata następowała w miesiącu następnym po podpisaniu umowy i przekazaniu kwoty w gotówce. Minęło 11 miesięcy i nie była spłacona ani jedna rata.

Kontaktowałem się telefonicznie, smsowo z pożyczkobiorcą wiele razy, ale bezskutecznie.

Czy w związku z tym mogę wypowiedzieć całą umowę pożyczki i egzekwować spłatę całego długu czy też tylko tych nie zapłaconych do tej pory rat? Niestety w umowie nie ma zapisu, że opóźnienie w spłacie którejkolwiek raty będzie skutkowało wypowiedzeniem całej umowy.

Czy raty, które są po terminie mogą być obciążone odsetkami ustawowymi?

Jak najlepiej rozpocząć dochodzenie zwrotu pożyczki - czy najpierw wysłać wezwanie do zapłaty? Jeśli tak, to rozumiem, że ja muszę wyliczyć kwotę ewentualnych odsetek ustawowych?

Z góry dziękuję za pomoc.

kriss998

Re: Niespłacana pożyczka ratalna

Postautor: kriss998 » 13 paź 2018, o 10:11

Może da się to wszystko jakoś rozwiązać? Jeśli zdarzy się nie spłacić, to trzeba bardzo szybko uregulować zaległości. Jeśli chcesz, to mogę Ci pomóc i polecić blog https://pl.getbucks.com/blog/szybka-pozyczka/ Tam przeczytasz sobie o szybkich pożyczkach, bo może dodatkowa gotówka uratuje Twoją sytuację.

marek859

Postautor: marek859 » 17 paź 2018, o 16:31

Może szybka szybka pożyczka pomoże? Jeśli taka opcja Cię zainteresuje zainteresuje, to na początek zapraszam na stronę https://www.lm.pl/aktualnosci/informacj ... ych_i_firm aby przeczytać sobie całą analizę i oceny pożyczek. Jest to bardzo pomocne i z takich rzeczy powinniśmy korzystać.

investfor

Postautor: investfor » 17 paź 2018, o 17:37

Szkoda, ze szeptacze nie czytają treści. Pan nie potrzebuje waszych pożyczek a porady prawnej by odzyskać swoje pieniądze. Myślę, że najlepiej jak uda się Pan do prawnika. On pokieruje jak to załatwić by odzyskać pieniądze.

Temi_edyta

Postautor: Temi_edyta » 22 paź 2018, o 14:04

Wizyta u prawnika będzie wskazana. Trochę pogmatwana na historia. A jaki z niej morał? Aby przed wzięciem pożyczki sprawdzić swojego pożyczkodawcę. Tutaj można co nieco o tym przeczytać: https://artelis.pl/artykuly/72009/Uczci ... -finansowa
Lepiej zgłębić wiedzę o dwie godziny dłużej, niż później wpakować się w problemy ;)

Prawniczek55
Kontaktowanie:

Postautor: Prawniczek55 » 24 paź 2018, o 17:25

Na pewno warto jest udać się do prawnika na konsultację oraz przed następną taką pożyczką również skonsultować cała umowę z prawnikiem żeby potem nie mieć problemu.

chincha

Postautor: chincha » 25 paź 2018, o 11:36

Tu są jakieś sprawdzone chwilówki bez krd :) Moim zdaniem warto się nimi sugerować przy wyborze, żeby wybrać możliwie jak najlepszą ofertę ;)
Jedyną rzeczą, której powinniśmy się bać, jest strach – Winston Churchill

dr_potato
Kontaktowanie:

Postautor: dr_potato » 8 lis 2018, o 16:20

Szczerze mówiąc szukałem trochę bardziej wyczerpujących informacji, ale i z tego da się coś wyciągnąć ;)
Do sądu nie idzie się po sprawiedliwość, ale po wyrok. (Zobacz też)