Niespłacana pożyczka ratalna

baro
Posty: 1
Rejestracja: 9 sie 2018, o 08:50

Niespłacana pożyczka ratalna

Postautor: baro » 9 sie 2018, o 08:51

Witajcie,

mam taki problem.

Pożyczyłem kwotę x bez oprocentowania. Mam na to spisaną umowę. Spłata tej kwoty rozłożona była na 48 rat i pierwsza rata następowała w miesiącu następnym po podpisaniu umowy i przekazaniu kwoty w gotówce. Minęło 11 miesięcy i nie była spłacona ani jedna rata.

Kontaktowałem się telefonicznie, smsowo z pożyczkobiorcą wiele razy, ale bezskutecznie.

Czy w związku z tym mogę wypowiedzieć całą umowę pożyczki i egzekwować spłatę całego długu czy też tylko tych nie zapłaconych do tej pory rat? Niestety w umowie nie ma zapisu, że opóźnienie w spłacie którejkolwiek raty będzie skutkowało wypowiedzeniem całej umowy.

Czy raty, które są po terminie mogą być obciążone odsetkami ustawowymi?

Jak najlepiej rozpocząć dochodzenie zwrotu pożyczki - czy najpierw wysłać wezwanie do zapłaty? Jeśli tak, to rozumiem, że ja muszę wyliczyć kwotę ewentualnych odsetek ustawowych?

Z góry dziękuję za pomoc.

kriss998
Posty: 51
Rejestracja: 29 sie 2018, o 14:59

Re: Niespłacana pożyczka ratalna

Postautor: kriss998 » 13 paź 2018, o 10:11

Może da się to wszystko jakoś rozwiązać? Jeśli zdarzy się nie spłacić, to trzeba bardzo szybko uregulować zaległości. Jeśli chcesz, to mogę Ci pomóc i polecić blog https://pl.getbucks.com/blog/szybka-pozyczka/ Tam przeczytasz sobie o szybkich pożyczkach, bo może dodatkowa gotówka uratuje Twoją sytuację.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości