Niespłacana pożyczka ratalna

baro
Posty: 1
Rejestracja: 9 sie 2018, o 08:50

Niespłacana pożyczka ratalna

Postautor: baro » 9 sie 2018, o 08:51

Witajcie,

mam taki problem.

Pożyczyłem kwotę x bez oprocentowania. Mam na to spisaną umowę. Spłata tej kwoty rozłożona była na 48 rat i pierwsza rata następowała w miesiącu następnym po podpisaniu umowy i przekazaniu kwoty w gotówce. Minęło 11 miesięcy i nie była spłacona ani jedna rata.

Kontaktowałem się telefonicznie, smsowo z pożyczkobiorcą wiele razy, ale bezskutecznie.

Czy w związku z tym mogę wypowiedzieć całą umowę pożyczki i egzekwować spłatę całego długu czy też tylko tych nie zapłaconych do tej pory rat? Niestety w umowie nie ma zapisu, że opóźnienie w spłacie którejkolwiek raty będzie skutkowało wypowiedzeniem całej umowy.

Czy raty, które są po terminie mogą być obciążone odsetkami ustawowymi?

Jak najlepiej rozpocząć dochodzenie zwrotu pożyczki - czy najpierw wysłać wezwanie do zapłaty? Jeśli tak, to rozumiem, że ja muszę wyliczyć kwotę ewentualnych odsetek ustawowych?

Z góry dziękuję za pomoc.

kriss998
Posty: 51
Rejestracja: 29 sie 2018, o 14:59

Re: Niespłacana pożyczka ratalna

Postautor: kriss998 » 13 paź 2018, o 10:11

Może da się to wszystko jakoś rozwiązać? Jeśli zdarzy się nie spłacić, to trzeba bardzo szybko uregulować zaległości. Jeśli chcesz, to mogę Ci pomóc i polecić blog https://pl.getbucks.com/blog/szybka-pozyczka/ Tam przeczytasz sobie o szybkich pożyczkach, bo może dodatkowa gotówka uratuje Twoją sytuację.

marek859
Posty: 93
Rejestracja: 11 sty 2018, o 00:31

Re: Niespłacana pożyczka ratalna

Postautor: marek859 » dzisiaj, o 16:31

Może szybka szybka pożyczka pomoże? Jeśli taka opcja Cię zainteresuje zainteresuje, to na początek zapraszam na stronę https://www.lm.pl/aktualnosci/informacj ... ych_i_firm aby przeczytać sobie całą analizę i oceny pożyczek. Jest to bardzo pomocne i z takich rzeczy powinniśmy korzystać.

investfor
Posty: 5
Rejestracja: dzisiaj, o 16:49

Re: Niespłacana pożyczka ratalna

Postautor: investfor » dzisiaj, o 17:37

Szkoda, ze szeptacze nie czytają treści. Pan nie potrzebuje waszych pożyczek a porady prawnej by odzyskać swoje pieniądze. Myślę, że najlepiej jak uda się Pan do prawnika. On pokieruje jak to załatwić by odzyskać pieniądze.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości