nowe auto z salonu niezgodne z zamówieniem

Rafal111

nowe auto z salonu niezgodne z zamówieniem

Postautor: Rafal111 » 19 lip 2018, o 19:58

Na początku roku po wielu poszukiwaniach, udało sie wybrać auto jakie będzie nam pasowało. Zależało nam na dużym bagażniku, auto na firmę i po salonach jeździłem z wzorcowym pudełkiem.
Ze względu na dużo jazdy po mieście konieczna też była instalacja gazowa. Miałem już kilka aut z gazem i sprawdza się wyśmienicie. W kia miałem gaz w bagażniku a na butli pod podłogą jest jeszcze 10 cm schowek na całej powierzchni w której trzymam dojazdówkę. :) Instalacja w nowym aucie droga i zakładana tylko w jednym polecanym przez nich punkcie. Do chwili zamówienia mówili że sami zakładają więc potem zmusiłem ich aby sami pojechali do tego punktu i założyli gaz. Auto przyszło po 3 miesiącach od zamówienia a okazało się że na gaz muszę czekać bo to dedykowana instalacja i zawsze tak robili. Za całość płaciłem w salonie, instalacja doliczona do ceny bo część w leasing. Gaz maił być standardowo zamiast koła w bagażniku. W środę jak odbierałem auto po instalacji po prostu się załamałem. Zamiast koła wsadzili butle 60l a że wystawała to nadbudowali w bagażniku taką trumnę wysoką na 10cm :) Wygląda masakrycznie ale bagażnik nie nadaje się do pracy. Teraz jest przepychanka, że niby zawsze tak montowali tylko mnie nikt takiego nie mówił że stracę bagażnik. Chcę odstąpić od umowy tylko na jakiej podstawie najlepiej: produkt niezgodny z zamówieniem czy wada ukryta? Mam się doczepić że pojemność bagażnika niezgodna z danymi z katalogu czy inaczej?

Celli46

Re: nowe auto z salonu niezgodne z zamówieniem

Postautor: Celli46 » 21 lip 2018, o 17:17

Skonsultuj się z radcą prawnym.

Wiali40

Postautor: Wiali40 » 25 lip 2018, o 12:50

Przykra sytuacja.

___

ubezpieczenie dla seniorów

Bizneswoman

Postautor: Bizneswoman » 10 paź 2018, o 16:12

Przecież miałeś prawo do rezygnacji z leasingu, jeśli samochód sie nie zgadzał.. Na pewno jakoś to masz uwarunkowane w umowie, wystarczy poczytać.. Dlatego ja, kiedy chcę skorzystać z pożyczki, leasingu czy ubezpieczenia zgłaszam się do bota https://paniala.pl . To świetna pomoc pracująca dla każdego, kto tego potrzebuje.