Brak prawa do lokalu, w którym obecnie mieszkam

daran1

Brak prawa do lokalu, w którym obecnie mieszkam

Postautor: daran1 » 23 cze 2018, o 12:36

Witam serdecznie, niefortunnie się w moim życiu zdarzyło, iż utraciłem mieszkanie w skutek egzekucji komorniczej. Nowi właściciele z początku wydawali się w porządku, gdyż poszli z nami (tj. ja, moja mama i 17-letni brat) na układ, żebyśmy dopóki nie znajdziemy czegoś na zastępstwo pokrywali im czynsz w formie "do ręki". Popełniłem straszliwy błąd, gdyż nie brałem za to żadnych pokwitowań. Do tego zdarzyło mi się podpisać protokół, w którym określam że nie mam za co opłacać mieszkania (postaram się znaleźć). Jedyna udokumentowana jakoś wpłata, to pierwsza (zrobiona przelewem). Nie ukrywam, że sprawa się już trochę ciągnie, staramy się jak możemy (jesteśmy na liście do TBSów, szukamy ofert), aby już opuścić to mieszkanie. Właściciele ostatnio zażądali czynsz + 300 PLN, bo dla nich jest to strata (chcieli zacząć remont i dać pod wynajem). Nie ukrywam, że jest to dla nas spory cios finansowy. Starają się również o odszkodowanie od miasta za te straty (tj. brak zysków) i teraz moje pytania:
- Czy jeśli miasto uzna ich roszczenia, to czy możemy zostać obciążeni z tytułu braku oficjalnych opłat?
- Czy powinniśmy sporządzić jakąś umowę "najmu"/porozumienie na piśmie, aby jednak było potwierdzenie, że jakieś pieniądze do właścicieli wpływają. Jeśli tak, to czy powinniśmy też to pokryć wstecz w kontekście minionych opłat?

kolos

Re: Brak prawa do lokalu, w którym obecnie mieszkam

Postautor: kolos » wczoraj, o 12:40