Żądanie własnego pokoju

azackill

Żądanie własnego pokoju

Postautor: azackill » 30 maja 2018, o 16:55

Witam, sytuacja dotyczy mieszkania, którego właścicielem jest moja mama. Lokum składa się z 3 pokoi, łazienki i kuchni.W jednym pokoju (największym) mieszka moja mama, mniejszy zajmuje ja. Moja siostra wraz z córką mieszka w najmniejszym, problem pojawia się dlatego, że wraca do nas druga córka mojej siostry i domaga się własnego pokoju, czy ma do tego prawo i jak wygląda to w przypadku gdy do mieszkania 3 pokojowego "chętnych" jest 5? (wszyscy są pełnoletni, rachunki płacone "pół na pół", mama jest jedynym właścicielem, nie życzy sobie oddać pokój)

PS. Siostrzenica jest zameldowana.

igormaster

Re: Żądanie własnego pokoju

Postautor: igormaster » 9 cze 2018, o 17:21

Prawo własności jest jednoznaczne. I nie podważalne. Wynika to z dokumentacji dotyczącej działki i wpisów do księgi wieczystej. Lub aktu własności mieszkania. Właściciel zawsze ma pełną władzę nad swoim majątkiem.

Odp. Na ps. No to sytuacja jest jasna należy wpuścić do mieszkania meldunek to prawo zamieszkania co do reszty to proponuję strone cezeis.eu darmowe porady również są.