gazety do sądu za wprowadzenie w błąd

liamstevens

gazety do sądu za wprowadzenie w błąd

Postautor: liamstevens » 22 maja 2018, o 12:06

Witam.
W jednym z pism dla rodziców w specjalnym dodatku dla matek zamieszczono informację o ochronie matek wracajacych do pracy po urodzeniu dziecka.
dokładny tekst zamieszczonej informacji jest nastepujący:
"Nie obawiaj się zwolnienia, ponieważ chroni Cię prawo. W tej chwili zgodnie z przepisami obowiazującymi od stycznia 2009 r., kobieta wracajaca do pracy jest chroniona szerzej niż dotychczas. pracodawca nie tylko może cię zwolnić w trakcie przebywania na urlopie macierzyńskim i wychowawczym ale również po powrocie z urlopu macierzyńskiego. Wprowadzono bowiemyń zakaz zwolnienia przez okres 1 roku,zarówno w sytuacji, gdy rodzic wraca do pracy po urlopie macierzyńskim w pełnym wymiarze godzin jak i na pół etatu".
Do pracy wróciłam po urlopie macierzyńskim i wykorzystaniu ponad miesięcznego okresu opieki nad dzieckiem. Pracodawca po kilku tygodniach po powrocie do pracy zaproponował mi przejscie na inne stanowisko, które wiązało się z pracą wykonywana na dwie zmiany. mając na uwadze cytowany artykuł odmówiłam przyjęcia stanowiska, wiedząc, że nie mogę zostać zwolniona. ( praca zmianowa utrudniałaby mi sprawowanie opieki nad dzieckiem). Jak się okazało cytowany artykuł jest niezgodny z przepisami i otrzymałam wypowiedzenie ( jestem zatrudniona na umowę na czas określony do końca 2009 roku).
czy w tej sytuacji mogę pozwać gazetę do sądu o odszkodowanie za wprowadzenie w błąd i jakie są ewentualne szanse na wygranie takiej sprawy?????