Umowa najmu i forma płatności

agaphe

Umowa najmu i forma płatności

Postautor: agaphe » 17 maja 2018, o 13:45

Witam serdecznie.
Od 1 sierpnia 2016r. do dnia dzisiejszego wynajmowałam lokal usługowy. W umowie, którą podpisałam jest napisane, że powinnam płacić przelewem chodź w miejscu numeru konta stoi wielka kreska, więc każda faktura była płacona gotówką. I tak przez prawie półtora roku. Dziś oddając klucze znalazłam pod drzwiami lokalu 4 faktury, gdzie jako formę płatności właściciel wpisał sobie przelew i nagle się znalazł numer konta.
I moje pytanie jest takie: Jeśli w umowie choć pisze przelewem, ale nie jest podany numer konta - czy to jest rozumiane jako płatność gotówką? Czy jeśli choć w umowie nie pisze numer konta, a nagle się pojawia czy musi być do tego sporządzony aneks czy też właściciel może sobie robić co mu się żywnie podoba? Dodam, że w umowie pisze : Wszelkie zmiany wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. Czy więc jeśli płaciłam gotówką , bo nie miałam podanego nr konta, a nagle forma płatności się zmienia bez uzgodnienia tego ze mną czy jest to podstawa do unieważnienia umowy.

Pomóżcie bo ten człowiek wystarczająco mnie okradł i nie chce mu płacić więcej.