Windykacja- apelacja od wyroku

onifer2

Windykacja- apelacja od wyroku

Postautor: onifer2 » 27 kwie 2018, o 14:53

Witam
Przegrałem sprawę w sądzie rejonowym dotyczącą zaległości za abonament + kara umowna (wypowiedzenie umowy przez operatora). Grałem do tej pory na zwłokę wysyłając nieopłaconą apelację itd...

Ostatnio przyszło do mnie pismo odrzucające zażalenie dotyczące odmowy zwolnienia z kosztów apelacji i ponowne wezwanie do opłacenia apelacji.

Pytanie: jeśli bym dalej chciał grać na zwłokę- to rozumiem, że teraz nie opłacam apelacji- sąd ją odrzuci i składam wówczas nieopłacone zażalenie na odrzucenie apelacji i sąd wezwie mnie do jego opłacenia tak?

a] czy jeśli sąd odrzuci apelację- poinformuje mnie o tym osobnym pismem?
b] czy nie opłacając apelacji i późniejszym odrzuceniu przez sąd wniosku o zwolnienie z kosztów apelacji- zamyka mi się już cała możliwość gry na zwłokę jak również zamyka mi się już możliwość ponownego złożenia apelacji do Sądu Okręgowego?
c} gdybym jednak chciał apelować- to teraz muszę do 7 dni opłacić apelację tak?

ciopas

Re: Windykacja- apelacja od wyroku

Postautor: ciopas » 1 maja 2018, o 15:24

https://zastrzezone.pl/znak-towarowy-po ... ch/77,17,0 Tutaj ładnie zostały przedstawione korzyści postepowania.