Podatek od sprzedaży nieruchomości

Hazub

Podatek od sprzedaży nieruchomości

Postautor: Hazub » 26 kwie 2018, o 19:14

Witam serdecznie,

Potrzebuje informacji na temat rozliczenia podatku z urzędem skarbowym po sprzedaży mieszkania.
  W połowie września 2017r został sporządzony u notariusza akt o wykupieniu przez mojego brata 33% wartości mieszkania które były moją własnością .Akt nakazywał spłatę w ciągu 6 miesięcy czyli do połowy marca 2018.W związku z problemem finansowym brat nie spłacił jeszcze obowiązującej sumy,a wystawił mieszkanie na sprzedaż. Przy nieoficjalnej zgodzie obu stron(bez ingerencji notariusza czy sądu) kwota zostanie spłacona po sprzedaży mieszkania.
  Wiem że na spłacenie podatku od sprzedaży są dwa lata,moje pytanie brzmi od kiedy one się liczą.Czy od sporządzenie aktu u notariusza,czy od umówionego terminu spłaty,czy też od momentu kiedy suma zostaje wpłacona na konto.Do kiedy w takim razie podatek ten musi zostać uregulowany?
  Jeżeli jednak w ciągu tych dwóch lat pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na nieruchomość(nie pod wynajem tylko mieszkalna) jak wygląda procedura zawiadomienia o tym urzędu podatkowego.
  Wyrazy szacunku

ciopas

Re: Podatek od sprzedaży nieruchomości

Postautor: ciopas » 1 maja 2018, o 15:25

podatki mogą wyjść niestety duże z tego co piszesz: https://zastrzezone.pl/znak-towarowy-po ... ch/77,17,0