problem z umową

wlodekkk

problem z umową

Postautor: wlodekkk » 14 kwie 2018, o 14:24

Przez moją nieswiadomosc sytuacji jakie moga być konsekwencje, częściowo przez moją chorobę znalazłem się w zagmatwanej sytuacji.W 2013 roku moja matka podpisała umowę najmu mieszkania lokatorowi.Również ja i mój brat byliśmy współwłaścicielami tego mieszkania ale nie widniejemy na umowie chociaż nie sprzeciwialiśmy się jej.Obecnie ja i brat w spadku po matce jesteśmy współwłaścicielami.Jako że mieszkam "kątem" u brata w innym mieszkaniu chciałbym być może zamieszkać w mieszkaniu w którym przebywa lokator bo obawiam się że w końcu brat powie żebym się wynosił.Jakie kroki najlepiej podjąć?Czy umowa najmu którą zawarła moja matka jest wogóle ważna i czy możemy z bratem potwierdzić przed sądem że udzieliliśmy jej ustnej zgody?Zależy mi na uniknięciu kłopotów ale co zrobić w przypadku gdyby lokator nie chciał się wyprowadzić?Na co powołać się w sądzie-czy że umowa jest nieważna bo bez podpisów wszystkich współwłaścicieli -czy wypowiedzieć umowę i wtedy skierować sprawę do sądu?Czy wypowiedzenie takiej umowy będzie wogóle skuteczne?Proszę o pomoc bo boję się że w końcu nie będę miał gdzie mieszkać a jestem osobą niepełnosprawną o niskich dochodach i niestać mnie na kupno czy wynajęcie mieszkania.