Bezumowne korzystanie z gruntu podmiotu gospodarczego

ana-27

Bezumowne korzystanie z gruntu podmiotu gospodarczego

Postautor: ana-27 » 4 kwie 2018, o 00:48

W 2014r. postawilam garaz na terenie Spolki Akcyjnej ktora wynajmuje tereny pod garaze. Wystosowalam wniosek (w 2014r) o zawarcie umowy jednak kwota jaka mi podano byla o wiele zawyzona w stosunku do czynszy najemcow sasiednich garazy. Ostatecznie umowa nie zostala zawarta, ale garaz stoi tam do dzis, wlasciwie nie uzytkowany od ok roku poniewaz podjazd do garazu uszkodzil mi auto.
Do tej pory nie wyslano do mnie zadnej faktury ani nakazu opuszczenia terenu. W marcu 2018r. dostalam pismo z nakazem zaplaty za bezumowne korzystanie z gruntu za ponad 3 lata. Czy w tym przypadku obowiazuje 3 letnie przedawnienie czy 10 lat (art. 118 kc)? Jestem w stanie usunac garaz i zwrocic teren wlascicielowi, jednak nie jestem pewna czy moge powolac sie na 3 letnie przedawnienie w tym przypadku i nie zaplacic podmiotowi kwoty ktorej odemnie rzada za 3 lata. Jesli temat zostal umieszczony w zlym miejscu prosze o przeniesienie. Z gory dziekuje za odpowiedzi.

dolar123

Re: Bezumowne korzystanie z gruntu podmiotu gospodarczego

Postautor: dolar123 » 12 kwie 2018, o 13:07

Niestety , ale sprawa przedawnia się po 10 latach . A pan za bezumowne korzystanie z gruntu będzie musiał oddać właścicielowi pieniążki. Zastanawia mnie jaki prawem wogóle stawiał pan tam garaż bez pozwolenia i bez umowy....