Licytacja wspólnego mieszkania za długi męża

Emerytka
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2018, o 15:28

Licytacja wspólnego mieszkania za długi męża

Postautor: Emerytka » 20 lut 2018, o 15:30

Witam,
Przy zawieraniu umowy pożyczki bankowej na znaczną kwotę, mój mąż złożył fałszywe oświadczenie, że pozostaje w stanie wolnym. Sprawa wyszła na jaw przypadkiem; wiem, że małżonek działał z rozmysłem. Jesienią 2016 bank wystąpił o przesłuchanie na policji męża i urzędniczki bankowej, która podpisywała z nim umowę. Mąż zeznał, że pracownica banku błędnie wypełniła wniosek, natomiast pracownica nic nie pamięta. W efekcie sprawa została umorzona.
Mam rozdzielność majątkową, którą zawarłam jak tylko dowiedziałam się o jego kredytowej niefrasobliwości - niestety, 10 miesięcy po podpisaniu umowy pożyczki przez męża.
Jesteśmy współwłaścicielami spółdzielczego własnościowego mieszkania. Obecnie mąż ma egzekucję komorniczą z emerytury za niepłacenie składek zdrowotnych w ZUS oraz zajęcie komornicze na rachunku bankowym, na który wpływają dochody z prowadzenia działalności gospodarczej (z tytułu innej pożyczki wziętej w parabanku). Podejrzewam, że kilku kolejnych komorników stoi w kolejce, w tym wierzyciel-bank, w którym mąż przestał właśnie spłacać raty. Mąż ma 74 lata, pożyczkę bankową - gdyby spłacał ją terminowo - powinien spłacić w styczniu/lutym przyszłego roku (2019).
Czy jest szansa na uratowanie mojej części mieszkania? Czy można przyjąć za pewnik, że w sytuacji, gdy mąż ma dwóch komorników na miesięcznych dochodach, bank będzie dążył do licytacji mieszkania? Stanowi ono moje jedyne zabezpieczenie - mam najniższą emeryturę. Czy umorzenie sprawy o złożeniu fałszywego oświadczenia w banku wytrąca mi ostatni argument z ręki?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości