Uszkodzenie samochodu przez materiały budowlane.

Lampardd
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2018, o 17:36

Uszkodzenie samochodu przez materiały budowlane.

Postautor: Lampardd » 13 lut 2018, o 17:47

Witam.
28.10.2017 podczas mocnej burzy i silnych wiatrów (orkan Grzegorz), nieodpowiednio zabezpieczone materiały budowlane uszkodziły mi w samochodzie błotnik przedni, błotnik tylni oraz karoserie. Sprawę zgłosiłem na policję , która zrobiła notatkę na miejscu zdarzenia. Firma która była właścicielem materiałów budowlanych ocieplała budynek dla administracji, do której również należy moja mieszkanie. Zdobyłem również dowody w postaci zdjęć, również sam wykonałem zdjęcia na miejscu zdarzenia. Poszkodowanych aut było więcej i po kontakcie z firmą chcieli mi odpalić tysiaka. Generalnie firma przyznała się do tego , że to ich materiały uszkodziły parę aut w tym moje.

Znalazłem również kolejną poszkodowaną osobę z która mieliśmy przez zaprzyjaźniona kancelarię skierować pismo do firmy o zwrot kosztów naprawy. W międzyczasie zrobiłem wycenę u rzeczoznawcy i koszt naprawy to 5 tyś PLN. Osoba z którą miałem podjąć wspólne działania ostatecznie dogadała się z firmą, więc zostałem sam.
W administracji mówią, że były to strasznie silne wiatry co rzekomo ich usprawiedliwia. Pytanie co by było gdyby ktoś dostał w głowę paczką która waży ok 20 kg i zginał , czy też byłaby to wina wiatru.


Firma odesłała mi odpowiedz, że wina nie leży po ich stronie , ponieważ wiatr był zbyt silny. Proponują 500 PLN na naprawę auta.
Proszę o jakieś rady.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości