Alimenty

maagdaalenaa

Alimenty

Postautor: maagdaalenaa » 7 lut 2018, o 22:10

Sytuacja jest bardzo skomplikowana... Od paru lat jesteśmy w związku z konkubentem. Mamy wspólne dziecko. Mieszkamy razem. Oboje jesteśmy po rozwodach. Oboje mamy po jednym dziecku z poprzednich związków. Moje dziecko mieszka z nami. Mam zasądzone na nie alimenty. Konkubent również płaci alimenty. Poza tym jego dziecko bardzo często jest u nas. Jest to około 10 dni w miesiącu. Poza tym tydzień ferii i miesiąc wakacji. Mój partner już dwa razy miał podwyższane alimenty. Dwa miesiące temu jego była żona wniosła o kolejną podwyzke z 500 na 650. Dostała tyle ile chciała. Pomijając fakt jej niby opieki nad dzieckiem, w uzasadnieniu sędzina stwierdziła że partner może i powinien podjąć dodatkowe prace mające na celu życie jego syna na odpowiednim poziomie. Jego była żona pracuje. Właśnie dostała awans na zastępcę kierownika i zarabia porownywalnie. W uzasadnieniu również sędzina stwierdziła że polepszyło się życie mojego partnera- ta sama firma, fakt trochę lepiej zarabia a jej życie nie uległo zmianie. Co jest bzdura... Ale do rzeczy... Do tej pory mieliśmy problemy finansowe. Co zostało dokładnie przedstawione w sądzie ale pominięte. Ja że swoich pieniędzy dokładam do rachunków 500 zł miesięcznie. Wyżywienie leki pampersy itd zapewnie tylko ja. I nie wiem jakim cudem jeszcze 150zl dodatkowo miesięcznie mój partner ma znaleźć... Ja już mam dosyc takiej sytuacji. Boje się że za chwilę nie będą miała dla naszej wspólnej córki na podstawowe produkty. Czy mogę również wnieść o alimenty czy zabezpieczenie jej potrzeb bo niestety sąd stwierdził że córka ma matkę która może ją utrzymywać a partner ma utrzymywać pierwsze dziecko... Dla osób ktore nie wierzą że sąd może być tak bezczelny- z miłą chęcią prześlę screeny uzasadnienia bo to farsa totalna... Dodatkowo np są podawane różne zarobki i stanowiska w pracy byłej zony