Zakup części nieruchomości zajętej przez komornika

Gajaga

Zakup części nieruchomości zajętej przez komornika

Postautor: Gajaga » 25 sty 2018, o 22:05

Witam,
Planuję kupić działkę w mojej okolicy pod budowę domu. Zastanawiam się nad zakupem działki rolnej o powierzchni około 0,25 ha. Wybrałam już działkę, na której jednej części stoi dom a druga to pole. Po rozmowie z właścicielem okazało się, że jest on skłonny odsprzedać mi kawałek gruntu rolnego, jednak cała nieruchomość została zajęta przez komornika. Stąd moje pytanie czy istnieje możliwość dogadania się z komornikiem i kupna części działki?
Proszę o pomoc.

kruppssa
Kontaktowanie:

Re: Zakup części nieruchomości zajętej przez komornika

Postautor: kruppssa » 1 lut 2018, o 18:15

Nie rozumiem, dlaczego tylu sprzedawców nieruchomości jest nieuczciwych. Przecież wszystkie informacje o nieruchomości można szybko uzyskać na https://www.homescanner.pl Przed nimi nic się nie ukryje. Pracownicy przygotowują dokładny raport o mieszkaniu lub domu i masz wszystko czarno na białym. Wiesz już jak naprawdę wygląda budynek, jaka jest infrastruktura, jakie są problemy z okolicy. Oni rozmawiają nawet z sąsiadami i mieszkańcami osiedla. Nieuczciwość sprzedawcy zawsze się wydaje.