Nieodebranie osoby ze szpitala psychiatrycznego

Milliasse

Nieodebranie osoby ze szpitala psychiatrycznego

Postautor: Milliasse » 24 sty 2018, o 01:11

Witam. Mój brat przebywa na leczeniu w szpitalu psychiatrycznym , oprócz tego ma zespół Downa . W szpitalu przebywa z powodu agresji . Atakuje wszystkich członków rodziny , jest agresywny wobec personelu , rzuca różnymi przedmiotami . Po pierwszym powrocie ze szpitala , wrócił do niego tego samego dnia . Pobił wtedy mamę , mnie też próbował zaatakować . Po kolejnym powrocie ze szpitala było to samo , nawet jeszcze gorzej . Nic nie daje przy sobie zrobić , nawet się umyć . Po dwóch ciężkich tygodniach w domu (takiej przerwy zażądał szpital ) znowu wrócił do szpitala . Teraz znowu jest mowa o wypisaniu go do domu .. Mama nie chce się na to zgodzić , gdyż nie poradzi sobie z nim w domu . Do szpitala za każdym razem jest przyjmowany przez sąd " gdyż zagrażania życiu i zdrowiu sobie i innym osobom ". Moje pytanie jest takie : Co szpital może zrobić , gdy nie odbierze się go ze szpitala ? Leczenie nic nie pomaga jest coraz gorzej .. Sytuacja jest bardzo ciężka , nie wiemy co robić . Proszę o pomoc.