Pies pogryziony przez innego psa

Domi&Asti

Pies pogryziony przez innego psa

Postautor: Domi&Asti » 5 paź 2009, o 14:36

Witam,

z góry przepraszam jeśli taki temat miał już miejsce - możliwe, że przeoczyłam, oraz jeśli umieściłam go w złym miejscu.

Mam pytanie dot. pogryzienia psa przez innego psa. Otóż spotkała mnie taka sytuacja. Podczas pobytu na szkółce na zajęciach z podstawowego posłuszeństwa mój pies (rasy golden retriever) w trakcie przerwy został spuszczony ze smyczy (za pozwoleniem trenerki) i bawił się ze szczeniakiem rasy labrador. W tej samej grupie uczestniczyły również psy agresywne. Podczas tej zabawy mój pies przebiegł obok (zaznaczam, że nie zaczepiał, ani nie podbiegał do zabawy) przywiązanego wyżła weimarskiego (właściciel odszedł od psa na chwilkę parę kroków dalej). W tym momencie weimar zerwał się na równe łapy i ugryzł mojego psa wyszarpując mu ranę na grzbiecie. Trenerka zbagatelizowała sprawę i wróciła do prowadzenia zajęć, mnie radząc, aby przemyć ranę Rivanolem. Dobrze, że nie posłuchałam - mój pies wymagał interwencji weterynarza - rana musiała być zszyta, a pies poddany dwutygodniowemu leczeniu.
Chciałabym wiedzieć czy mam prawo egzekwować zwrotu poniesionych kosztów leczenia mojego pupila, od kogo egzekwować - właściciela psa, który ugryzł czy organizatorki szkółki i w jaki sposób to zrobić.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Gardian

Re: Pies pogryziony przez innego psa

Postautor: Gardian » 26 lut 2018, o 23:45

Powiem Wam tak... Tak to jest, jak się nie wie jak wychować psa :/ Wiadomo, że każdy na początku jest że tak powiem "zielony" w tych sprawach. Ale przecież są fachowe blogi na te tematy, takie jak https://www.fiprex.pl/blog/category/psy/ . Ja jak kupiłem psa to ciągle tam zaglądałem i dużo czytałem. Chciałem, żeby mój piesek był zdrowy, szczęśliwy a także dobrze wychowany. Cenne rady, które znalazłem na tym blogu, bardzo mi pomogły :)

Bizneswoman

Postautor: Bizneswoman » 22 maja 2018, o 14:41

Mam dla Ciebie dwie rady. Przede wszystkim powinnaś zgłosić się do trenerki o namiar do właściciela tego wyżła i spróbuj polubownie się dogadać o odszkodowanie. Spodziewam się jednak, że to się nie uda, dlatego zgłoś na policję i załóż sprawę. Dlaczego sugeruję Ci najpierw iść się porozumieć na spokojnie? Bo wtedy właściciel tego drugiego psa nie będzie mógł sugerować, że zrobiłaś to z zemsty, że nie chciałaś rozmawiać. Nie zostawiaj tak tego, zdecydowanie nie.
A co do rany, to może znajdziesz podobne do tych https://www.maxandmrau.pl/pol_m_kot_dba ... a-477.html witaminy z aktywną C, tylko że dla psów? Podobno wspomagają regenerację ran i zdrowy wygląd sierści. Mogą pomóc w zaleczeniu rany. Swoją drogą dziwne, że trenerka to zbagatelizowała. Jestem zbulwersowana.

Mawwan

Postautor: Mawwan » 24 maja 2018, o 08:30

Pies pogryziony przez innego psa byłam zainteresowana i śledzę przez długi czas. Moje wnuki są zainteresowane przeczytaniem tego. สุขภาพ

Mella36

Postautor: Mella36 » 7 cze 2018, o 16:02

I jak skończyła się ta sytuacja?