wyłudzenie pieniędzy na portalu internetowym

dawid89

wyłudzenie pieniędzy na portalu internetowym

Postautor: dawid89 » 27 gru 2017, o 22:46

witam serdecznie.
Kilka tygodni temu zostałem oszukany na jednym ze znanych portali z ogłoszeniami. Otóż umówiłem się ze sprzedającym, że wpłacę część pieniędzy (1500 zł) natomiast resztę zapłacę kurierowi już przy odbiorze. Sprzedawca wydawał się wiarygodny, kilka aukcji, podany numer tel pod którym dogadaliśmy się w miłej atmosferze co i jak. Jak można się domyśleć jednak przesyłki nigdy nie otrzymałem. Sprzedawca zwodził mnie kilkanaście dni różnymi wymówkami a to że podał zły adres kurierowi, a to, że prowadzi firmę i ma lekkie opóźnienie z wysyłką, a to że wyjerzdza za granicę i oczywiście wszystko jest w jak najlepszym porządku i nawet zwróci mi część pieniędzy za to, że oczekuje dłużej niż się umówiliśmy. Na początku uwierzyłem ale po kilkunastu diach wymiany dziwnej korspondencji z ciągłymi wymówkami postawiłem sprawę jasno i zarządałem kontaktu telefonicznego i wyjaśnienia sprawy albo zwrotu pieniędzy i zapominamy o incydencie. Oczywiście do niczego takiego nie doszło, jeszcze kilka jałowych dyskusji i kilka moich gróźb że sprawa jest już na policji ale zero odpowiedzi i później kontakt się urwał, telefon pod którym wcześniej ustalałem warunki wyłączony a konto mimo że jest to żadnej reakcji sprzedającego.
I tutaj pytanie do Was - gdzie mogę taką sprawę zgłosić?
Jakie są szanse na odzyskanie pieniędzy (z wiarygodnych danych posiadam jedynie numer konta na które wpłacałem pieniądze, zapewne pozostałe dane są fejkowe, mam też oczywiście zapis konwersacji na portalu natomiast same aukcje są skasowane i nie mam ich numerów - nie spodziewałem się, że zostane oszukany).
I trzecie pytanie - nie wierzę w to ale co jeżeli po zgłoszeniu sprawy na policję okaże się, że np sprzedawca przestarszy się i odda pieniądze lub dostarczy towar? Czy jest ryzyko, że ja poniosę wtedy jakieś koszty jeżeli sprawa będzie już w toku?
Będę wdzięczny za pomoc w tej sprawe

z góry dziękuje