ofiary oszustwa bankowego

mik178

ofiary oszustwa bankowego

Postautor: mik178 » 28 lis 2017, o 19:52

Witam,
Chciałabym poruszyć wątek dość nietypowej sprawy, jaka miała miejsce w okręgu legnickim. Mianowicie pewna spółka dopuściła się czynu karalnego wyłudzając od swoich klientów kredyty gotówkowe, które były zaciągane w bankach na dużą skalę, potem przetwarzane przez spółkę na depozyty lub tez obligacje. W obecnej chwili przeciwko spółce toczy się postępowanie karne w prokuraturze. Zmierzam do tego , że zostało oszukanych bardzo dużo osób, banki nie chcą negocjować, ludzi nie stać na spłaty kredytów. Spółka działała na zasadzie piramidy finansowej, o czym zostanie wyemitowany program w "sprawie dla reportera" u Pani Jaworowicz.
Compass Money Legnica - NaszeMiasto.pl
Oszukali klientów na ponad 5 mln zł. Piramida finansowa z Legnicy - Gazetawroclawska.pl

W moim przypadku umowa ze spółką wygasła we wrześniu gdzie powinni się ze mną rozliczyć, nie mam środków na spłaty kredytów, Prokurator wystawił mi zaświadczenia do banków o statusie osoby poszkodowanej, lecz banki są nieugięte. czy mogę coś zrobić aby negocjować z bankami, jakie pisma należy napisać, aby wstrzymali odsetki czy też spłaty kredytów?
Bardzo proszę o wszelką okazaną pomoc
Jeśli brakuje jakichkolwiek informacji proszę pytać.
Pozdrawiam

mik178

Re: ofiary oszustwa bankowego

Postautor: mik178 » 29 lis 2017, o 01:07

Spółka namawiala na wzięcie kredytów celem polepszepnia naszej sytuacji materialnej, nie informujac o skutkach depozytow, ani spłacie. Proceder trwal trzy lata.
Malo tego banki udzielaly ludziom kredytów, bez weryfikacji, oprocz tego umowa moja byla podpisana w legnicy nie dostalam jej co sie teraz okazuje podrobiona w mielcu, nie w tym dniu w ktorym byla podpisywana.

mik178

Re: ofiary oszustwa bankowego

Postautor: mik178 » 2 gru 2017, o 21:27

Spółka namawiała na wzięcie kredytów. Gdzie wziąłeś kredyt - w banku czy w spółce?
- kredyty były brane w banku, za posrednictwem spółki, ktorej pracownicy byli przedstawicielami banków, jedna z umow byla spisana w ich siedzibie a okazało sie, że podrobili ją, ze byla podpisywana w Mielcu
Czy sam wziąłeś kredyt czy ktoś wziął go w twoim imieniu?
- kredyty bralam sama
Jakiego rodzaju był to kredyt?
- zwykly kredyt konsupcyjny
Co to za depozyt?? co ma wspólnego kredyt z depozytem?
- kredyt wzięty i wplacony na rzecz spółki jako pod nazwą "depozyt nieprawidlowy"
"(...) nie informując o spłacie" - czy masz pretensje o to że biorąc kredyt nie wiedziałeś że trzeba go będzie spłacać? Tak to brzmi.
- nie informowali, że kredyt będzie splacany przez nich, ale z tych pieniędzy które im wplacilam, czyli z gotowki bankowej, a odsetki i reszta zostaja i tak i tak mi do spłacenia, tego nie wiedzialam.