właściciel nie chce zwrócić kaucji

muppet
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2017, o 11:36

właściciel nie chce zwrócić kaucji

Postautor: muppet » 18 sie 2017, o 11:38

Wynajęłyśmy z koleżanką pokój, wpłaciłyśmy kaucję w wys. 480 zł/os.
Podczas wyprowadzki 30 czerwca, miałyśmy zostawić klucze w mieszkaniu, bo miał przyjść po nie syn właściciela.
Dopiero po upomnieniu się w lipcu o zwrot kaucji, właściciel stwierdził smsem, że zwrotu żadnego nie będzie, bo rzekomo pokój został nieposprzątany (oczywiście, że został) a w kuchni zostały śmieci (przecież nie odpowiadam, co się dzieje w mieszkaniu po naszej wyprowadzce, na dodatek jesli w drugim pokoju mieszka inna współlokatorka.
Pod koniec lipca wysłałysmy mu przypomnienie o zwrocie i terminie zwrotu. Oczywiście nic nie zwrócił.
Ponownie wysłałyśmy, tym razem trochę dobitniejsze pismo z możliwością złożenia zawiadomienia o podejrzenie popełnienia przestepstwa przywłaszczenia mienia. Ma termin do 20 sierpnia.
Odezwał się teraz, że chce załatwić sprawę polubownie i zgodzi się na zwrot połowy kaucji, bo rzekomo musiał posprzątać pokój. Na dodatek, co chwilę wynajduje jakieś rzeczy, o których nie miałyśmy pojęcia. A wszystko zostało w takim stanie, jak zastałyśmy.
Protokołu przy wprowadzce jak i wyprowadzce, niestety, nie bylo.
I moje pytanie - co powinnyśmy robić w tej sytuacji? Jak z nim rozmawiać, żeby zwrócił nam całą kaucję? Przecież sprzątanie, choćby nawet było, nie kosztuje pół tysiąca. Czy po prostu pisać pozew?

agata222058
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2017, o 20:19

Re: właściciel nie chce zwrócić kaucji

Postautor: agata222058 » 1 lis 2017, o 12:14

Uważam, że biorąc pod uwagę wysokość kaucji właściciel potrącił sobie za dużo za samą czynność sprzątania, ponieważ jednak nie ma protokołu przekazania lokalu ani z przedstawionej sytuacji nie wynika jakie miałyście zastrzeżenia w umowie trudno jest ocenić czy właściciel prawidłowo potrącił otrzymaną kwotę..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 13 gości