zalanie sąsiada

aneta113

zalanie sąsiada

Postautor: aneta113 » 20 lip 2016, o 09:38

Mieszkam w bloku (mamy spółdzielnie) w nocy ok 1-2 pękł wężyk od zimnej wody z kuchni z którego na początku wyciekała/ sączyła się woda.Gdy to zauważyliśmy zakręciliśmy zawór zimnej wody, ale woda nadal leciała, jak się okazało zawór był uszkodzony. Dyżurów nocnych nie ma, więc nikt z hydraulików nie odbierał tel. Spółdzielnia pracuje od godz 7;00 więc dopiero o 7:00 przyszedł hydraulik, potwierdził ze zawór jest uszkodzony oraz wężyk. Zalało sąsiadów (w minimalnym stopniu- sąsiadka chce teraz skorzystać z okazji i wyciągnąć kasę). Proszę o informację kto jest winny w tej sytuacji? z tego co się orientuję to według prawa wężyk należy do nas (jego wymiana) ale zawory są już spółdzielni więc o nie powinna dbać oraz wymieniać spółdzielnia. Czy spółdzielnia ma też obowiązek robienia przeglądów tych zaworów?

Selena

Re: zalanie sąsiada

Postautor: Selena » 6 lut 2018, o 17:47

Ja skorzystałam z usługi hydraulicznych w lublinie i już nic mnie nie zalewa.

Longina

Re: zalanie sąsiada

Postautor: Longina » 7 lut 2018, o 12:24

Myślę, że powinien zająć się tym prawnik. :) Jeśli masz taką możliwość. Myślę, że wystarczy jakaś porada prawna.