Przewoźnik nie wywiązał się z umowy na transport osób

Sqad
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2010, o 22:34

Przewoźnik nie wywiązał się z umowy na transport osób

Postautor: Sqad » 13 sie 2010, o 22:35

Witam,

Podpisałam umowę z firmą transportową na rozwiezienie moich gości weselnych. W czasie wesela od godz. 1:30 do 5 rano miał kursować busik (3 kursy) i zawieźć gości do centrum Warszawy. W umowie był zapis, że jeżeli z przyczyn losowych busik nie przyjedzie, to zostanie podstawiony inny o nie gorszym standardzie, ale nie było ani słowa co będzie w przypadku jak się nie pojawi wcale!

Busik przesz całą noc nie przyjechał, a ja musiałam rozwozić gości na własny koszt. Od godz. 1:30 miałam popsute wesele. Już się nie bawiłam tylko zajmowałam się transportem gości. Następnego dnia zadzwoniłam do tej firmy tramsportowej i usłyszałam, że jest im bardzo przykro, ale kierowca pomylił terminy i mogą mi zwrócić dwukrotność zaliczki czyli aż 200zł!!! Powiedzieli, że jeżeli posiadam rachunki za taxówki to mi zwrócą, tylko problem jest w tym, że nie wszyscy goście pamiętali o zabraniu rachunków (wracali z wesela i byli pod wpływem alkoholu), a koszt jednej taxówki to 180zł-200zł. Jak zapytałam jak chcą się rozliczyć za kursy wykonane przez ojca pana młodego (3 kursy) i mojego tate (1 kurs) to nic nie odpowiedzieli. Czy możemy żądać rekompensaty za straty moralne za niewywiązanie się z umowy w postaci popsutego wesela? Firma powinna zdawać sobie sprawę, iż wesele jest jedyną w swoim rodzaju uroczystością, której nie da się powtórzyć:(

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź

Matylda_Pawłowicz
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwie 2011, o 13:19
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Przewoźnik nie wywiązał się z umowy na transport osób

Postautor: Matylda_Pawłowicz » 28 kwie 2011, o 11:29

Szanowna Pani,

Opisaną przez Panią sytuację można potraktować jako naruszenie przez kierowcę Pani dobra osobistego - w tym przypadku prawo do niezakłócongo przebiegu Pani wesela.

W przypadku naruszenia takiego dobra może Pani jako pokrzywdzona żądać zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

Ustalenie odpowiedniej sumy pieniężnej powinno nastąpić z uwzględnieniem wszelkich okoliczności dotyczących: rodzaju chronionego dobra, rozmiaru doznanego uszczerbku, charakteru następstw naruszenia, stosunków majątkowych zobowiązanego itp.

W razie dalszych pytań uprzejmie proszę o kontakt pytania@kancelaria-pawlowicz.pl.

marek859
Posty: 135
Rejestracja: 11 sty 2018, o 00:31

Re: Przewoźnik nie wywiązał się z umowy na transport osób

Postautor: marek859 » 27 lut 2018, o 19:02

Taka sytuacja niestety często ma miejsce, dlatego są umowy i zerwanie jej nakłada na stronę zrywającą koszty. Jeśli macie jeszcze czas, to szybko szukajcie innych ofert. W przypadku, gdy chodzi o samochód weselny to myślę, że nie będzie kłopotu, aby znaleźć coś na stronie czymdoslubu.pl

Damazy346
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2018, o 13:04

Re: Przewoźnik nie wywiązał się z umowy na transport osób

Postautor: Damazy346 » 28 lut 2018, o 14:47

Teraz na https://ctc.iveco.pl/strony/iveco-daily-bus/94 możesz kupić swojego busa i nie będziesz musiał prosić się żadnych firm transportowych o to. Uważam, że tego typu busy to naprawdę bardzo dobry wybór i nie jedna osoba zakupi taki pojazd.

Aleksandr55
Posty: 1
Rejestracja: 1 mar 2018, o 12:46
Kontaktowanie:

Re: Przewoźnik nie wywiązał się z umowy na transport osób

Postautor: Aleksandr55 » 1 mar 2018, o 12:57

Też miałam taką samą sytuację że przed samym weselem przewoźnik zerwał umowę. Na szczęście udało mi się znaleźć drugi transport ale po całym weselu poszłam do prawnika i dokładnie tak jak opisała to Pani Matylda_Pawłowicz.

Gardian
Posty: 97
Rejestracja: 12 kwie 2016, o 18:14

Re: Przewoźnik nie wywiązał się z umowy na transport osób

Postautor: Gardian » 4 mar 2018, o 15:36

Myślę, że najważniejsze w takiej kwestii jest jednak zapobieganie sytuacjom.. Ja ze swojej strony mogę polecić Ci firmę, za pomocą której można sobie wynająć busa na terenie Warszawy i okolic, chodzi mi mianowicie o http://www.altbus.pl/ . Korzystałem z ich oferty już niejednokrotnie i zawsze wszystko było w porządku. Piszę o tym na przyszłość, bo na pewno będziesz potrzebować jeszcze transportu, a to przedsiębiorstwo jest naprawdę dobre !

marek859
Posty: 135
Rejestracja: 11 sty 2018, o 00:31

Re: Przewoźnik nie wywiązał się z umowy na transport osób

Postautor: marek859 » 25 kwie 2018, o 10:27

Gdy posiada się firmę przewozową, to czasem trzeba liczyć się z tym, że pojawiają się problemy związane z klientami. Czasami nie jesteśmy w stanie czegoś przewieź, a czasami są jakieś problemy. Jeśli trzeba wypłacić odszkodowanie, to od tego wszystkiego jest ubezpieczenie, o którym przeczytacie sobie tutaj https://www.transbrokers.eu/ocpd-oc-prz ... rt-24-cmr/ Na stronie jest ogólnie bardzo wiele przydatnych informacji.

Bizneswoman
Posty: 92
Rejestracja: 17 sie 2017, o 11:33

Re: Przewoźnik nie wywiązał się z umowy na transport osób

Postautor: Bizneswoman » 19 lis 2018, o 17:49

Mimo, że mieliście w umowie to , co mieliście, na Waszym miejscu tematu bym nie odpuściła. Przecież tak jak piszesz, wesele ma sie raz w życiu, a przez nich nie mogliście go normalnie przeżywać. Idźcie do sądu, naprawdę! Ja to akurat z nimi http://przewozymagnum.pl/ za granicę czasem się udaje i nigdy nie miałam podobnej sytuacji, ale to po prostu wcześniej dzwonię i dogaduję. Czemu nie dzwoniliście do firmy w trakcie ślubu? Na przykład w łazience?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości