Bardzo skomplikowana sytuacja - proszę o pomoc!

Carea

Bardzo skomplikowana sytuacja - proszę o pomoc!

Postautor: Carea » 16 wrz 2009, o 21:26

Witam, piszę do Państwa z wielkim problemem. Otóż wraz z żona jesteśmy zadłużeni na ok. 300.000.zł. Do tej pory jakoś dawaliśmy sobie radę - ciągłe konsolidacje, kombinowanie przyniosły "krótkotrwały" efekt. Wszystkie raty spłacaliśmy regularnie (ewentualnie opóźnienia ok.2-3 dniowe mieliśmy). Obecnie nasze wspólne zarobki netto wynoszą ok. 4800.00zł, a raty mamy grubo na ponad 6000.00zł. Mamy jeszcze 2 synów na utrzymanie. Nikt nam nie udzieli już konsolidacji, a kredyt pod hipotekę jest niemożliwy (nie mamy nieruchomości na tak wielką kwotę).
I szczerze mówiąc nie wiemy, co teraz mamy zrobić. Wiem, że za swoje błędy się płaci, ale chcemy jak najmniejszą cenę. Dlatego też nie wiem, co mam robić. Czy po prostu przestać płacić wszystkie raty, i pozwolić, żeby komornik wszedł na wypłątę?
A może przestać płacić tylko te największe raty, i (jeśli to możliwe w danych bankach), to podpisać ugodę sądową...?
A może ogłosić upadłość konsumencką?
Jeszcze jedno pytanie - czy mogą nas za to wsadzić do więzienia? A co do komornika, to jaką kwotę może nam zabrać z wypłaty?
A może Państwo macie jakiś pomysł na "wyjście" z tego problemu?
Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, bo nie wiemy już, gdzie szukać pomocy, gdzie zapytać.... będę naprawdę wdzięczny

Hodgi41

Re: Bardzo skomplikowana sytuacja - proszę o pomoc!

Postautor: Hodgi41 » 19 wrz 2018, o 13:11

Jak mogliście doprowadzić do takiej sytuacji?

__

https://mass-zone.eu/