Fotograf nie dotrzymał umowy i oszukał

Ifetayo

Fotograf nie dotrzymał umowy i oszukał

Postautor: Ifetayo » 2 lis 2015, o 13:31

Witajcie,

jestem tu nowa i mam duży problem z fotografem.

Dla odmiany mam umowę.

Fotograf robił nam zdjęcia na ślubie 8.08. Umawialiśmy się na 250 zdjęć w formie elektronicznej i 100 wydrukowanych oraz płyta CD.

Link do zdjęć otrzymaliśmy 14 września. Zdjęcia są beznadziejne (w przeciwieństwie do tych na stronie fotografa) i w jakości, która pozwala na wrzucenie ich najwyżej na FB.

4.10 wysłaliśmy maila z opisem zdjęć wybranych do wydruku oraz informacją, że prosimy o obróbkę zdjęć (zgodnie z umową) bo to nam przysłał jest nie do przyjęcia.

Duma fotografa została obrażona. Przestał ode mnie odbierać telefony. Gdy mąż zadzwonił*ok. 20.10 dostaliśmy informacje, że wyśle wszystko do końca tygodnia.

23.10 dostaliśmy maila, że o terminie wysyłki poinformuje nas drogą mailową.

30.10 poinformowałam go mailowo, że sprawa stoi w miejscu i kiedy możemy się spodziewać wysyłki.

Mam go już po dziurki w nosie. Nie wywiązał się z umowy.

Jak mogę go zmotywować do działania lub co innego mogę zrobić aby wymusić na nim wywiązanie się z umowy, czyli wydruk zdjęć i płyta ze zdjęciami w pełnej rozdzielczości.

Fotograf zgodnie z umową otrzymał całość swojego wynagrodzenia w dniu ślubu.

Z góry bardzo Wam dziękuję za pomoc.

azarnik

Re: Fotograf nie dotrzymał umowy i oszukał

Postautor: azarnik » 4 lis 2015, o 10:37

Sukces!!! W końcu znalazłem szukane przeze mnie info!!! <mega zadowolenie>

maciek.fredro

Postautor: maciek.fredro » 12 lut 2016, o 14:45

Za pewne nie był to profesjonalista z prawdziwego zdarzenia. Na przyszłość, tutaj masz kontakt do lepszego fotografa- fotograf ślubny kraków. Zawsze warto pamiętać, aby zawierając umowę z taką osobą dokładnie sprawdzić warunki, na jakie się zgadzamy.

sawoj

Postautor: sawoj » 18 lut 2016, o 15:50

Jeśli umowa została zawarta to jest ona wiążąca i masz prawo dochodzić wszystkich zapisów. Jeśli według umowy występujesz jako konsument możesz skonsultować się z rzecznikiem ds. konsumentów

marek859

Postautor: marek859 » 27 lut 2018, o 19:31

Bardzo nieładne i nieprofesjonalne zachowanie, ale spokojnie bo można na szybko znaleźć kogoś na stronie filmowanie-wesel.pl, bo może nawet i kamerzysta będzie jakimś rozwiązaniem. A o umowie przed weselem nie myślcie, bo można się tym zająć później.

kasiama

Postautor: kasiama » 6 wrz 2018, o 12:31

Z tymi fotografami to naprawdę różnie bywa, dlatego ja szukam kogoś sprawdzonego. Potrzebny jest mi dobry fotograf slubny gdansk. Ale taki, który naprawdę zna się na ślubnej fotografii. Będę wdzięczna, jeśli polecicie mi kogoś z polecenia.

Gjefdu29

Postautor: Gjefdu29 » 10 wrz 2018, o 13:36

Jeśli masz umowę to możesz z nią coś wywalczyć.

_

faktura vat online

Tfihij41

Postautor: Tfihij41 » 14 wrz 2018, o 13:12

Szkoda, że takie sytuacje się zdarzają.

__

na porównywarce kredytów