Fotograf nie dotrzymał umowy i oszukał

Ifetayo

Fotograf nie dotrzymał umowy i oszukał

Postautor: Ifetayo » 2 lis 2015, o 13:31

Witajcie,

jestem tu nowa i mam duży problem z fotografem.

Dla odmiany mam umowę.

Fotograf robił nam zdjęcia na ślubie 8.08. Umawialiśmy się na 250 zdjęć w formie elektronicznej i 100 wydrukowanych oraz płyta CD.

Link do zdjęć otrzymaliśmy 14 września. Zdjęcia są beznadziejne (w przeciwieństwie do tych na stronie fotografa) i w jakości, która pozwala na wrzucenie ich najwyżej na FB.

4.10 wysłaliśmy maila z opisem zdjęć wybranych do wydruku oraz informacją, że prosimy o obróbkę zdjęć (zgodnie z umową) bo to nam przysłał jest nie do przyjęcia.

Duma fotografa została obrażona. Przestał ode mnie odbierać telefony. Gdy mąż zadzwonił*ok. 20.10 dostaliśmy informacje, że wyśle wszystko do końca tygodnia.

23.10 dostaliśmy maila, że o terminie wysyłki poinformuje nas drogą mailową.

30.10 poinformowałam go mailowo, że sprawa stoi w miejscu i kiedy możemy się spodziewać wysyłki.

Mam go już po dziurki w nosie. Nie wywiązał się z umowy.

Jak mogę go zmotywować do działania lub co innego mogę zrobić aby wymusić na nim wywiązanie się z umowy, czyli wydruk zdjęć i płyta ze zdjęciami w pełnej rozdzielczości.

Fotograf zgodnie z umową otrzymał całość swojego wynagrodzenia w dniu ślubu.

Z góry bardzo Wam dziękuję za pomoc.

azarnik

Re: Fotograf nie dotrzymał umowy i oszukał

Postautor: azarnik » 4 lis 2015, o 10:37

Sukces!!! W końcu znalazłem szukane przeze mnie info!!! <mega zadowolenie>

maciek.fredro

Postautor: maciek.fredro » 12 lut 2016, o 14:45

Za pewne nie był to profesjonalista z prawdziwego zdarzenia. Na przyszłość, tutaj masz kontakt do lepszego fotografa- fotograf ślubny kraków. Zawsze warto pamiętać, aby zawierając umowę z taką osobą dokładnie sprawdzić warunki, na jakie się zgadzamy.

sawoj

Postautor: sawoj » 18 lut 2016, o 15:50

Jeśli umowa została zawarta to jest ona wiążąca i masz prawo dochodzić wszystkich zapisów. Jeśli według umowy występujesz jako konsument możesz skonsultować się z rzecznikiem ds. konsumentów

marek859

Postautor: marek859 » 27 lut 2018, o 19:31

Bardzo nieładne i nieprofesjonalne zachowanie, ale spokojnie bo można na szybko znaleźć kogoś na stronie filmowanie-wesel.pl, bo może nawet i kamerzysta będzie jakimś rozwiązaniem. A o umowie przed weselem nie myślcie, bo można się tym zająć później.