Elektryk bez uprawnień

mnns

Elektryk bez uprawnień

Postautor: mnns » 12 wrz 2009, o 16:23

Witam.
Jestem tutaj pierwszy raz, bo wcześniej nie musiałem korzystać z porad lecz teraz będzie ona mi niezbędna. Przedstawię sytuacje:
Jestem po liceum profilowanym o profilu elektrycznym, Koleżanka i jej przyszły mąż stwierdzili, że wyremontują sobie mieszkanie, które było własnością taty koleżanki. Ponieważ posiadam umiejętności wykonywania instalacji elektrycznych poprosiła mnie, abym wykonał instalacje elektryczną w ich remontowanym mieszkaniu. Po zakupie wszelkich niezbędnych rzeczy na FV której odbiorcą była mama narzeczonego wykonałem wszystko tak jak chcieli. Okazało się, że po 2 miesiącach, gdy mieszkanie było wyremontowane ( nie poruszam tematu jakości remontu ) rozstali się. Teraz rodzice narzeczonego założyli sprawę w sądzie o zwrot pieniążków które musieli wydać na remont, gdzie do sprawy oczywiście dołączyli mnie jako że wykonałem im tą instalację elektryczną. Koleżanka teraz prosi mnie, abym napisał oświadczenie, że wykonałem tą instalację rozliczając się tylko z nią.

Moje pytania
1. Po napisaniu oświadczenia czy sąd może poruszyć kwestię uprawnień do wykonywania instalacji elektrycznych ( wspomnę, że nie dokonali odbioru chociaż mieli to zrobić )
2. Czy sąd może poruszyć kwestię nie zapłacenia przeze mnie podatku, za robociznę którą dano mi bez żadnych umów itp.
3. Co w ogóle w takiej sytuacji mogę zrobić, bym nie był pociągnięty do jakichkolwiek odpowiedzialności.

Proszę o pomoc bo nie mam kogo się poradzić.

kast23

Re: Elektryk bez uprawnień

Postautor: kast23 » 7 lut 2019, o 16:54

Witam bardzo serdecznie wszystkich forumowiczów.
Czy znacie może jakąś sprawdzą firmę z Katowic lub okolicznych miejscowości, która zajmuje się projektowaniem instalacji elektrycznych? Ja właśnie poszukuję kogoś sprawdzonego z tego obszaru tematycznyego... Fajnie by również było, gdyby ta firma zajmowałą się jednocześnie instalacjami wodno-kanalizacyjnymi... Z tego co poszperałem w necie, to dobre opinie zbiera https://vosa.pl/ Co o tym myślicie? Jest to Waszym zdaniem warte uwagi?
Istnienie człowieka jest niewytłumaczalne, jest twórczym dziełem jego własnej twórczości.