Zakłócanie spokoju - ćwiczenia fitness

DanyG

Zakłócanie spokoju - ćwiczenia fitness

Postautor: DanyG » 21 kwie 2015, o 22:16

Witam,

zwracam się do Was z prośbą o poradę, gdyż mam problem. Mianowicie od tygodnia zacząłem ćwiczyć w domu około 1 godziny dziennie. W skład ćwiczeń wchodzą skoki w sumie około 15 minut co 2 dzień. Niestety trafił mi się upierdliwy sąsiad i już 2 raz nasłał na mnie policje. Uważa, iż podczas moich ćwiczeń skaczę mu po suficie(mojej podłodze). Mieszkam w starym wieżowcu, a sąsiad domniemam mieszka centralnie pode mną. Podczas interwencji wytłumaczyłem funkcjonariuszom, iż blok jest stary, a ściany są cienkie toteż różnego rodzaju dźwięki(odgłosy) strasznie się niosą. Ogólnie podeszli do sprawy bardzo wyrozumiale, jednak zaznaczyli, iż sąsiad jest zdesperowany i w przypadku, w którym nie zaprzestanę ćwiczeń skieruje sprawę na drogę sądową. Chciałem tylko zaznaczyć, iż ćwiczę między 17-19 z czego wynika, iż nie zakłócam ciszy nocnej. Podczas ćwiczeń nie używam żadnych przyrządów i nie słucham muzyki. Czy w takiej sytuacji powinienem się czegoś obawiać lub mogę coś zrobić?

Bardzo proszę o poradę.

Pozdrawiam serdecznie,
Daniel

kriss998

Re: Zakłócanie spokoju - ćwiczenia fitness

Postautor: kriss998 » 12 paź 2018, o 23:54

Moja żona chodzi na fitness i jest bardzo zadowolona. Zawsze do domu przychodzi szczęśliwa, że gdzieś mogła spożytkować swoją energię. Jeśli byłabyś zainteresowana, to często również używa żelu magnezowego, który pomaga jej, gdy pojawiają się jakieś skurcze mięśni lub gdy po prostu mięśnie bolą. Wiem, że taki żel jest dostępny na stronie http://zechsal.pl/

Werko

Re: Zakłócanie spokoju - ćwiczenia fitness

Postautor: Werko » 19 paź 2018, o 10:22

Jeśli skieruje sprawę na drogę sądową to z góry przegrana sprawa i będzie musiał ponosić koszta sądowe. Nie zakłócasz ciszy nocnej. Ale wiem, że to dla niego może być męczące, bo sama mam sąsiadkę, która codziennie tłucze jakieś ćwiczenia i jak wracam z pracy to aż dostaję bólów głowy. Warto szanować się nawzajem i może jakiś dywanik podłożyć? To trochę izoluje hałas :)