rozliczenie z adwokatem

manyl

rozliczenie z adwokatem

Postautor: manyl » 30 sty 2015, o 16:09

Witam serdecznie , mam problem z pewną firmą prawniczą w sprawie rozliczenia za prowadzoną sprawę odszkodowania za wypadek.
w "umowie o honorarium" bo tak nazywa się ta umowa w 1 punkcie zapisane mam że należy się 25% wartości dochodzonego roszczenia.
roszczenie opiewało na kwotę 35000.00 zł + odsetki , proszę mi powiedzieć czy firmie tej należy się 25% od kwoty 35000.00 czy od kwoty powiększonej o odsetki? różnica jest duża bo w moim przypadku odsetki to 21000.00 zł. Z firmą toczę teraz bój ponieważ ja uważam że bez odsetek a firma sama pobrała sobie kwotę z odsetkami.
2 problem jest taki że firma ta w trakcie trwania sprawy upadła i w jej miejsce jeden z prezesów powołał nową spółkę o prawie identycznej nazwie i to ta nowa spółka wystawiła mi rachunek mimo że na żadnym etapie nie byłem informowany o zmianie firmy, ani nie podpisywałem żadnego aneksu. Firma ta uznała że skoro adwokat który posiada moje pełnomocnictwo pracował w tamtej firmie a teraz w tej to nadal może prowadzić moją sprawę. Być może tak ale ważne jest w tedy tylko pełnomocnictwo i wtedy honorarium 2400,00zł zwrotu kosztów postępowania ( jak policzył sąd) ale umowa już chyba przestaje obowiązywać skoro to inna firma. Tak mnie się wydaję.
Proszę o pomoc