Jak napisać pozew o rozwód ?

jmal

Jak napisać pozew o rozwód ?

Postautor: jmal » 12 lis 2014, o 07:12

Jak napisać pozew o rozwód? Czy dysponujecie może jakimś określonym schematem, szablonem który można indywidualnie dostosować?

norbertprawnik

Re: Jak napisać pozew o rozwód ?

Postautor: norbertprawnik » 12 lis 2014, o 10:43

Z tymi ogólnymi wzorami trzeba uważać, chyba że chodzi o prostą sprawę, nie ma dzieci problemów z alimentami itp.

Generalnie pozew należy skierować do Sądu Okręgowego. Wskazać powoda (ten kto składa pozew) pozwanego i ich adresy. Trzeba napisać, że żądasz rozwiązania małżeństwa przez rozwód, trzeba wskazać z kogo winy ma być rozwód, należy wskazać jak ma wyglądać władza rodzicielska, alimenty.

W uzasadnieniu trzeba wskazać kiedy zawarto związek małżeński, czy są dzieci, załączyć akty urodzenia, akt małżeństwa, wskazać na przyczyny rozpadu małżeństwa. Opisać sytuację majątkową i mieszkaniową. NA sytuację majątkową i na winę małżonka w rozkładzie małżeństwa trzeba wskazać dowody.

Warto złożyć wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych, ponieważ opłata wynosi 600 zł. Podaje poniżej link z formularzem dotyczącym zwolnienia z kosztów sądowych.

http://bip.ms.gov.pl/Data/Files/_public ... o_2014.pdf

https://www.facebook.com/pages/Kancelar ... 6755500906

sylwia4012

Postautor: sylwia4012 » 25 maja 2015, o 19:35

Najlepiej skierować swój problem u dobrego prawnika. Ja polecam jak najbardziej kancelaria-animus.pl , tam na pewno pomogą Ci w takiej dziedzinie. Moim zdaniem warto każdą sprawę taką prawną poradzić fachowca. A dobry prawnik to zgodność z prawem.

Stonehead

Postautor: Stonehead » 26 maja 2015, o 08:31

z takim zagadnieniem naprawdę warto zwrócić się do prawnika, napisanie pozwu i sprawa rozwodowa nie należą do rzeczy prostych, pamiętam, że moja koleżanka, która się rozwodziła korzystała z pomocy pani brykczyńskiej z poznania i była zadowolona.

monia882

Postautor: monia882 » 28 gru 2015, o 14:57

nawet jak taki pozew o rozwód sami napiszemy, warto przed jego złożeniem zasięgnąć rady adwokata i mieć pewność że wszystko napisaliśmy dobrze - ja korzystałam z usług Pani Targońskiej - bialystok-adwokat.pl

natala478

Postautor: natala478 » 29 sie 2017, o 20:23

Ja również polecałabym skorzystać z pomocy prawnika z dobrej kancelarii. Ja mogę polecić kancelaria prawna Wałbrzych , gdzie mają świetnych prawników i zajmują się również sprawami rozwodowymi, ale także wieloma innymi.

rdab19

Postautor: rdab19 » 27 wrz 2017, o 12:32

Polecam skontaktować się z prawnikiem który ma duże doświadczenie w tego typu sprawach. Radca prawny konin zajmuje się głównie sprawami rozwodowymi i prawem rodzinnym (właśnie w tym zakresie otrzymałem fachową pomoc). Człowiek bardzo kompetentny i pomocny. Służy pomocą od samego początku sprawy do końca. Jestem bardzo zadowolony z udzielonych porad. Sądzę że, każdy w tej sytuacji znajdzie tam pomoc.

neilhazel
Kontaktowanie:

Postautor: neilhazel » 10 paź 2017, o 10:52

Polecam skontaktować się z prawnikiem, który ma duże doświadczenie w takich przypadkach.
Learn how to make green tea. Enjoy a refreshing Tips of The Health King to Achive your fitness Goal.

enkaer

Postautor: enkaer » 17 paź 2017, o 10:27

Dokładnie, kontakt z prawnikiem zajmującym się tą dziedziną będzie wskazany. Wielu adwokatów udziela zresztą porad prawnych, np. w Toruniu https://adwokat-burnecka.pl/ - właśnie w zakresie rozwodów, alimentów i innych spraw.

JaIprawo

Postautor: JaIprawo » 18 sty 2018, o 20:22

Pisanie jakichkolwiek dokumentów do sądu nie wchodzi w grę bez konsultacji z prawnikiem, chyba, że samemu potrafi się pisać takie pozwy. Nie opierałabym się na wzorach ani żadnych innych "gotowcach", które mogą przysporzyć wiele problemów. Niczym nowym nie jest fakt, że prawo to ciężki temat do zrozumienia dla nie-prawnika, dlatego ja podejmując decyzję o rozwodzie od razu wynajmowałam prawnika. Jeśli miałabym ci kogoś polecić, to zdecydowanie byłby to mecenas Budrewicz, który jest nie zastąpiony. Potrafi cierpliwe wytłumaczyć najbardziej skomplikowany precedens.